Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Кој има право да се нарекува лезбејка?!

пријавена од ivanristeski пред 1 година, 11 месеци. (news.bbc.co.uk)

Хм, не сум активист за нивните права, не ми се допаѓаат (мое право!) итн, ама ете заради (погодете кој од трипати) се најдовме во хмм... иста ситуација. Не пропуштајте ги последните два реда! Трк читајте повеќе, за ова не треба ни превод. Lesbian name dispute. Уживајте :D

станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Лезбејќи бисексуалки - мхх. И ти не би одолеал :)

 • +1 глас

  Кој ја?

 • +1 глас

  Незнам дали светската геј заедница го прифаќа името lesbian, ама ако го прифаќа мислам дека жителите на Лезбос ќе си имаат работа со позамашен број на народ и со ептен големо лоби, па дури и одвнатре грчката држава би доживеала големи потреси :D Штета ако им го сменат името а? :)

 • -2 гласови

  а што се случува ако си лезбејка од лезбос, или травестит од трансилванија или трговец од македонија? :)

 • +2 гласови

  Е што де? Што се случува? До кај ќе одат грците? Зошто да се закануваат на дел од LGBT популацијата дека немаат право да се нарекуваат како што сакаат? Значи да резимирам јас само го исмевам глупавиот дел од грчката нација која тргнала да го прекрстува целиот свет по нејзин вкус. :D

 • -1 глас

  Хех, читајте овде: http://www.guardian.co.uk/commentisfree/...