Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Камбани против тенкови

пријавена од gemidjy пред 1 година, 6 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

Ако треба да бирам камбани против тенкови, бирам камбани. Особено за милитарните единици распоредени околу селото. Ова веќе е квалитетно изразување на бунт.

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Ииии Гемиџи бе! Ја па мислев ти си комплетно опериран од вакви теми. :)

 • +1 глас

  Злочко несреќо, кога ќе видам милитанти од Грција со македонски знамиња од пред новата ера кои ми продаваат философија дека се поголеми борци за човекови права од мене, кои кажуваат дека македонско име нема да загине и бугарите се пизди, грците курветини, нема да постирам. Кога ќе видам дека некој плаче за родната грутка со австралијанскиот пасош продавајќи ми философија колку треба да го цениме македонскиот јазик и култура, нема да постирам.

  Кога ќе видам дека некој културно им го хакирал воениот обид за вежба на ваков кул начин нормално дека ќе ставам. Јас тоа викам цело време, ако некој се осеќа под репресија нека викне културно што сака, а не да ја смета матичната земја за фабрика за вилици од 100 евра пошто во Грција се 1000 евра.

 • -5 гласови

  (дополнување во недостиг на знаци за коментирање:)

  Само за потсетување: не се осеќам како македонец. Не осеќам национална припадност ниту религиозна. Ако ова истото се случеше и од другата страна на границата, ќе оддадев исто толкава почит. Не дека „ова им го прават на Грците ќе видат тие убо“

  поз

 • +5 гласови

  Гемо, сексуална припадност осеќаш ли? М? :)

 • -3 гласови

  Да, gay.

 • +2 гласови

  Знаев!

 • -1 глас

  Ме минусирате оти изразив неутралност и пацифизам. Прекрасно.

 • -1 глас

  Цитат од Zapp Branigan (лик од Futurama):

  “What makes a good man go neutral? Lust for gold? Power? Or were you just born with a heart full of neutrality?”

  :)

 • +1 глас

  Ќути пеер сеа. Комплетно ми го сруши митот во главата што го градев за тебе. :)) Е па ти па.. одма за гуша се фаќа.

 • -4 гласови

  Дневник чита блогови.
  http://persey.blog.com.mk/node/184351
  Кој натпис е подобар? :)

 • +1 глас

  Нема коментар?
  Штета.
  Еве уште на таа тема па кликајте.
  http://www.volkskrantblog.nl/bericht/223...

 • -1 глас

  Минусите се дека Persey ја дал веста пред весниците? Дека направил превод од грчки извори? Или дека е Persey во прашање?

 • -2 гласови

  дека Spartak е во прашање

  ха!

 • -1 глас

  Спартак, овде претежно седат левичари. Левичарите обично се фашисти. Се шо не е титова идеологија е сатанско. Е сега, нема на Персеј како да го носат у некој Гулаг, ама затоа може да ти стегнат минус...

 • -3 гласови

  pero
  Многу блесаво размислување.
  Не е битно кој е што е, ова е обична информација. Ако gemidjy се воодушевил (што ли) на информацијата, истото чувство треба да го има и према постот на Persey.
  gemidjy, ние се знаеме па дека Spartak е во прашање?

 • +2 гласови

  Епа тоа е вториот дел шо намерно го испуштив. Десничарите се претежно блесави , па како десно ориентиран (проценет според кајмакамската заедница), морам да размислувам блесаво :)

 • +1 глас

  pero :)
  Не ме разбра. Не мислев на твоето размислување туку доколку gemidjy така размислува тогаш тоа е блесаво размислување.
  И леви и десни треба исто да размислуваат за нешто што е за општо добро или ако е за општо лошо. Незнам дали сум целосно јасен. :)
  p.s.
  Одма ми ги опнаа минусите, овојпат мора да е од десничарите. :))

 • +2 гласови

  Епа јас кога добивам минуси се радувам, така барем знам дека ме прочитале, и дека им давам можност да пристапат кон ставот со критичка мисла (која ја немаат, т.е. ја имаат олицетворено во БЦ, т.е. прераснаа во Борги).

 • -2 гласови

  Изгледа кајмакот се претворил во обичен Форум каде има препукување помеѓу наши и ваши. Жално. Мислев дека барем овдека членовите ќе пробаат работите да ги гледаат одстрана, реално и неопределено.

 • -1 глас

  најпосрани коментари евер (освен Футурамата на Јован!) :)

 • +1 глас

  "If we can hit that bull's-eye, the rest of the dominoes will fall like a house of cards...Checkmate"