Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Како куќа на македонец во Германија стана туристичка атракција

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 4 седмици. (www.sitel.com.mk)

Интересен начин за промоција на македонската држава.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +3 гласови

  Ни крстот нити црквата се симболи на „македонската држава“. Симболи се на нешто друго и тоа е ок - но не се на државата па со нив да се промовира таа.

 • -1 глас

  wow :))) промоција на македонската држава а? готово сеа, промовирани сме барем таму низ ѓерманиите..
  инаку, тоа што го направил човеков делува ептен као евангелистичка или методистичка црква , обично нив ги гледам така со некој декор сличен на ова.
  Типов(промотеров) делува страшно добар мајстор, тоа керамидите и све делува одлично изведено ако ништо друго мислам дека неверојатен успех ќе има во тоа неговиот скулпторски мајсторски бизнис.

 • +1 глас

  нека праќаат грците сега протестни писма дека германски граѓани им ја присвојуваат историјата :))

 • +1 глас

  супер - ќе се промовираме со кичоина :-)

 • +2 гласови

  јас да бев ко типот ќе клаев слика од груевски и под неа ќе пишеше „Две _различни_ жени го фатија со два _различни_ мажи - лош факер“.

 • +1 глас

  ahahahah ѓемиџи :)))

 • +1 глас

  туку што е ова бре? никако да се изгласа статијава? шо, ова соросоидиве не се горди за оваа промоција на Македонија во Дојчланд?? кај се антикчарите да испоакаат по неколку гласови, ајде Македонци и букефали , во бооој