Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Излезе Wordpress 2.7

пријавена од gocem пред 1 година, 3 месеци. (wordpress.org)

Со сосема нов дизајн, многу подобрувања на јадрото, QuickPress, можност за автоматска надградба итн. За повеќе информации еве ја целосната приказна.

станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  Нема мулти-лингвалност. Fail.

 • +2 гласови

  Развиј. Fail?

 • +1 глас

  Во секоја нова верзија на WP очекувам да има вградена можност за постот да одбереш јазик, а потоа и автоматски да се промени јазикот на интерфејсот.
  Не треба многу, но америте, во својата типична егоцентричност и затуцаност, воопшто не размислуваат дали некој има потреба од повеќејазичен блог.

  И постојано завршувам така што го хакирам WP...

 • +2 гласови

  Многу брзо ги вадат новиве верзии. До пред еден месец ја користев 2.3 :) ми требаше време да се решам за префрлање сега пак ли...

  WP веќе не е блог платформа, туку мноооогу повеќе од тоа, а сепак е крајно едноставна и за основни корисници.