Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Исламската Верска Заедница бара изградба на џамија на плоштад

пријавена од zlochko пред 12 месеци. (a1.com.mk)

И тука ќе си дозволам да цитирам еден од коментарите под веста, кој вели: „Баравте - гледајте!“

станала популарна пред 12 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Бравос за исламската верска заедница!! :)
  сега и они си го бараат џамијчето од пред 2светска.. и ќе тргне натегање што кој да добие и ако дае ГОспот и двете ќе добијат клоца и ќе бидат верски лансирани едните до св.димитрија на 25метри од плоштадот другиве до кај бит пазар .

  плоштадот останува на граѓаните !

 • +2 гласови

  значи никад до сеа не сум се радувал на протест кој го организираат муслимани.

  ние атеистите и муслиманите 200000 :)

 • +1 глас

  Go Roxy!!! :)

 • +1 глас

  А се замеша и Тодор Петров:
  http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=5...