Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

I AM MACEDONIAN

пријавена од MartinStefanov пред 11 месеци, 1 седмица. (www.youtube.com)

I am Macedonian! Watch and listen. This is the truth, the truth that must must be told. If you ever wanted to understand why ? Watch and Listen.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  you can't handle the truth ;-)

 • +3 гласови

  „The Truth is Out There“ - X Files

 • +2 гласови

  ...as told by Stephen Hawking.

  досадно.

 • +2 гласови

  баш би било ок да се направи римејк на видеово ама Џејмс Ерл Џоунс да го чита, позади филтерот за Дарт Вејдер.

 • +1 глас

  умрев од смеење ;)

 • -3 гласови

  Вашава иронија е глупа.

  Се надевам во знак на незнаење. Во спротивно жал би ми било доколку намерно патетично ги иронизирате жртвите од Вичо Грабос Кајмакчалан.

  Жртвите на Македонците од Егејска и Пиринска кои што и ден денес се под постојани притисоци од држави кои ги третираат како нижа раса.

 • -3 гласови

  Мали сме си од ситни души кои народот го гледаат како театарска кукла со која си подиграваат, смешен роб, која треба да страда за они да си ги градат своите пирамидални конструкции, на сметка на националните културни и духовни интереси на истиов овој народ.

 • -3 гласови

  Та и ништо чудно и неочекувано од одредени јузери патетикус лапсус натураликус на кајмакот.

  Баш би ми било драго доколку еднаш имате муда да кажете што тоа ви смета во видеото.

  Или вие сте од оние фрустрирани будалетинки на кои што се во животот им смета, па во се вината ја гледаат на сите други места само не кај самите себеси кај што и реално лежи благодарение на нивната патетична пасивност и ширење негативизам, така докажувајќи ја сопствената неспособност.

 • +3 гласови

  Дали искрено мислиш дека ова видео ќе им помогне на оние кои, како што ти викаш, ги сметаат за нижа раса во соседните држави?

 • +1 глас

  Да. кога би постоело организирана стратегија на делување и те како би помогнало. Се со крајна цел праќање на информации до европарламентарци ООН ЕУ итн, за прикажување на реалната слика во Грција та и во Бугарија.

  Секако дека би било одреден фактор и би имало одредена тежина. Понатаму истите би биле обработувани од наши експерти медиуми и би се презентирале како факти за грчкиот и бугарскиот проблем со нашиот идентитет.

  грците на сличен начин преку извртување на факти промовираат до Европарламентот некаков иредентизам и национализам на Македонија.

 • +4 гласови

  поддршката за само-определување ако е од универзален принцип, е хумана. ако е од емотивни побуди, тогаш е национализам.

 • -1 глас

  Нема ништо лошо во национализмот.

  Напротив добро е во секоја земја да биде цврст, за да нема проституидни малверзации на петтоколонаши, кои атрофираната маса ја злоупотребуваат за да си изградат криминални пирамиди.

  Национализмот ги штити националните интереси на одредена група граѓани.

  Во тие рамки национализмот е корисен. Лошо е кога ќе се забега каков што е тоа случајот со бугарија и грција, па национализмот ќе ги правата на другите националности, што не е случајот и кај нас.

 • -1 глас

  Друго нешто...

  Таа глупа теза дека било доба на унии а не на национална свест ни кај мали деца веќе не ви проаѓа. Национализмот е најголем баш кај земјите од униите. Униите се распарчуваат, нациите народите идентитетите и културите се оние што се бранат. А не униите. Униите се во служба на развој на културата народот идентитетот. Униите не би требало да се фактор кој ги напаѓа и подрива основните човекови права на национално и етничко самоопределување на еден народ. Напротив би требало да ги бранат овие права. Но доколку ги напаѓаат тогаш тие унии воопшто не ни се ни потребни.