Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Грција и дефинитивно бара преименување на македонскиот народ

пријавена од Lavot пред 1 година. (www.taratur.com)

Во писмото што грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани му го испрати на Антонио Милошоски, јасно се наведени грчките ставови. Покрај преименување на нашата земја, ќе се бара и смена на името на народот.

станала популарна пред 1 година | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Како бе, па нели преговараме само за замена на референцата?

 • +1 глас

  грција загазува ептен на тенок мраз...

 • +2 гласови

  Луди сме и името ако го смениме, камоли нешто друго.

 • +2 гласови

  Епа кога се глупираме до оволкава мера сешто треба да очекуваме а нели ионака тргнавме во бој во бој со гриват,лавчето а Лавче??
  како и да е ќе одлучуваат страни судови за исходот..

  туку од каде ли ја пренесува веста за бакојани Гравот, оти гравче испадна тежок шегобиец..демек први април па сајтчето си го исклучил, оф леле. .

 • +1 глас

  grcite se teska mifka isti se ko i kaj nas romite

 • +1 глас

  a rom a grk isto e