Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Доживотна пензија за ракометарките

пријавена од vikt0r пред 1 година, 4 месеци. (makfax.com.mk)

Браво!

станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +7 гласови

  нишо не праиме ако не родат по три четири деца секоја

 • +1 глас

  Ариевски

 • -1 глас

  Бадијала ставаш вакви статии пријателе, не владее СДС за да биде изгласана....

 • +4 гласови

  @Lavot а да ми се фатиш за ружата малце? не мешај политика сељак еден

 • +1 глас

  Уа СДС. :)))))))))

  Друже, кајмакот е ова, не се нервирај.

 • -1 глас

  A бе ако те начекам негде има ти да мешаш ко турска ченгија копук еден селски.

 • -1 глас

  @Lavot кај се чекаме и кога? luul

 • +1 глас

  „Copyright 2008 makfax. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со makfax.“

  Можеле уште да додадат [...]не смее да се чита без договор со makfax.“

  Ахх.. Златен копирајт...

 • +1 глас

  Главната причина зошто кај нас малку луѓе се занимаваат професионално со спорт е тоа што нема големи можности да се живее од спортот (пр. како професор во училиште). Затоа стимулации од ваков вид можат позитивно да влијаат домашниот спорт да се разбуди од дводецениски сон.

  Иако, најдобар начин е спортот да се развива во *приватна* наместо *државна* форма. Така се решава и финансискиот опстанок, но и се гарантира мотив за постигнување успеси. Од друга страна, *државното* финансирање го користат илјадници луѓе за со години луксузно да живеат, да се облекуваат и да патуваат од „спортот“ со кој се занимаваат.