Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Дефинитивно најбрилјантниот политичар!

пријавена од fidanovska пред 2 години. (www.makfax.com.mk)

По предлогот "Игри без граници" да стане химна на Кометал, мајсторот со нов предлог - "Градскиот парк да се преименува во Џорџ Буш"... оооооф! Царе Трифуне... до кога :D, до каде :D?

станала популарна пред 2 години | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  А им се смеевме на Косово што именуваа Бил Клинтот ствари.

 • +1 глас

  Многу е смешно, каде вечер? Ај до Буш да пиеме нешто :)

 • +1 глас

  Всушност, „Ај во буш да правиме нешто!“

 • +1 глас

  Американ бјути. Кај ти лета паметот Вордане :)

 • +2 гласови

  Кога предлагаат се` живо да се вика Тоше Проески, зошто да не и Џорџ Буш.
  Само - не паркот, некако не е прикладно... ете, нека ја преименуваат кафаната „Езерце“ ... или, кајак клубот ...

 • +2 гласови

  Или некоја месна заедница... :)

 • +1 глас

  Македонија е едистваната можност за Буш да остави име некаде, американците нема да именуваат ни канализација по него.

 • +1 глас

  Предлагам новото градче што се планира кај Св. Николе да се вика Los(t) Bush!
  Како само би стоело на насловна страна Los Bush Times
  ;)

 • +1 глас

  *гратче

 • +1 глас

  ccc awe i bus ne e kitka za mirisanje .... ke pomogne nesto i prawo ....