Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Амандмани за подобро високо образование

пријавена од kuzevski пред 2 години, 9 месеци. (mof.org.mk)

Ако се истуркаат амандманиве сигурно законот ќе биде подобар, а и конечно ќе се создадат услови за ефикасно студентско образование.

станала популарна пред 2 години, 9 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Како изговор ги имаат ставено неколку небитни амандмани, а целта е да се додаде амандман за формирање на „студентски парламент“ кој според него ако јас го протолкувам е инструмент за профит, нерегуларности на изборите...

 • +1 глас

  Icko, ти мора да си во Сојузот или пак некогаш си бил. Преку кур ми од такви како тебе што преку остај и они исти (мада не знам за кој они зборуваш) ќе бидат само си даваат уште време за да ги користат позициите кои ги имаат.

 • +1 глас

  Kuzevski, ниту сум во сојузот ниту сакам да се дружам со такво лошо друштво, а пак и мене ми е преку кур... иначе во Елфаско сум, списание кое е најголем критичар на таквите студентски здружувања кои профитираат врз грбот на студентите. ќе имам пост и ќе прочиташ.

 • -1 глас

  bravo... poso sea nema neredularnosti i studentskite pari pravilno se trosat... so parlamentot ke se vovedat...
  kakva logicna zabeleska...
  a baska i onaka sve drugo so obrazovanieto e vo red... pa nema potreba od amandmani.
  pozdrav i samo produzi vaka

 • +1 глас

  бато, не знам... иронично ми звучиш, доволен е сојузот, па и он треба да се укине. ќе плаќаш за парламентот, за сојузот, за курци палци и пак нема ништо да функционира. Право на мислење јебига.

 • +1 глас

  и те молам прочитај ги амандманите па после коментирај, и немој да мислиш дека тие ќе ја поправат работата со „ се брише зборчето „не“...“ чудно им било формулирано.

 • +1 глас

  гледам 4ца денеска се регистрирале за да ја гласаат статијава. ако се уклчуја само заради тоа... значи ицко е во право :)