Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Александар ќе пее песни од Тоше на плоштадот

пријавена од gocenik пред 1 година, 1 месец. (novamakedonija.com.mk)

Фонтаната со споменик на Александар Македонски што ќе се гради на плоштадот „Македонија“ ќе биде музичка, а во неа ќе бидат вградени и две песни од Тоше Проески.

станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +4 гласови

  Секој голем град има голем бронзен коњ на плоштадот. И кај нас има големи коњи, но тие имаат дипломатски имунитет. Ни треба еден коњ на плоштадот. На пример, огромна биста на Букефал! Па кој е машко - нека се качи!

  од „Како Скопје да стане метропола?“ http://novica.softver.org.mk/node/138

 • +7 гласови

  Па па па... ЗАМП ќе може да живее само од таксата за јавно емитување на тие две песни од Тоше. :))

 • +1 глас

  Ми требаше текстов одамна се немам изнасмеано овака... Кој ќе биде македонскиот манекин пис? :) Исто добра идеја е Мајка Тереза перформанс.

 • +1 глас

  може ли да биде уште повеќе патетично?

 • +1 глас

  Мора да не` заебаваат!?

 • +2 гласови

  А да се напраи споменик со Александар на плоштад како клечи и и сере у уста на Бакојани. Од музиче може да иде ремиксот на Тоше, говно ми је камен. Пошто викаат линк ор стфу: http://www.youtube.com/watch?v=fnzeIZiKy...

 • +1 глас

  lol сеа си се смеам на постот откако го пратив :)))0

 • +5 гласови

  да не бидат песните у миди формат, онака да писка фонтаната тириритутуирритуту

 • +4 гласови

  алексо заслужува мп3 плејер :)

 • +2 гласови

  читам на индекс.хр и пропаѓам у земја..

  “U čast Toši Proeskom u Skoplju grade "Aleksandra Pjevajućeg"?

  napravila bi se skulptura Aleksandra Velikog "koji bi na konju marširao kroz vodu u fontani uz napjeve pokojnog pjevača"."Fontana će biti prelijepa. Svirat će glazbu koja uključuje Tošine dvije pjesme"

  потоа одат коментари од соседите:

  ili spomenik skopskom Đevreku. Okrugao, ogroman, emituje pesme leb i sol i tošeta. i kaliopi.

  umjesto da naprave spomenik sefcetu buregdziji kako razvija kore uz tosine pesme oni se mantaju sa acikom velikim

 • -1 глас

  Но мора да им се признае духовитоста на коментаторите таму во н.македонија
  “i da prdi konjot! toa barem kje ja spasi cela estetika“

  “alooooooo! i bankomat vgradete vo zadniot del od spomenikot“

 • +3 гласови

  хахаха.. од гзот на букевал да си вадиме паричиња. :)

 • +1 глас

  ф*

 • +1 глас

  Ауу жив доказ дека јпетров е Македоноид!

  Па навистина, Аларова фатила џубокс џубокс, две песни од тоше ќе се вртат... зарем нашиот Аце и Тоше не заслужуваат еден ипод со 30гб па да се вртат сите 5албуми да биде ко у диско:))

 • +3 гласови

  Шопраат бе...те куќи..те шмизли...те глупости сеа...Боже чувај не од зло xD

 • +1 глас

  мислиш „боже чувај ја од зло“ херетику? :)

 • +1 глас

  Не мислев на песната од Тоше.Мислев на ова зло=власта...