Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

1.689.7 km поминати со еден резервоар на Peugeot 308

пријавена од vikt0r пред 1 година, 5 месеци. (koli.com.mk)

Во просек трошел 3.41 литри на 100 километри, прилично малце за комфорен автомобил со 5 врати.

станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Хм.. скептик сум малце за трошњата :/ Ама пак ептен прецизни се овие бројките да ги е*ам... :)

 • +1 глас

  Испробано, толку е.

 • +1 глас

  ТаргеТ, толку е. На отворено, во пустиња без ниту една угорница т.е. удолница, у 6ти степен на преснос, со просечна брзина од 120, да толку е. Во нормални услови со нормално возење е бааги поголема од таа цифра.

 • +1 глас

  Уште некоја точка да ставеше во бројката и точно до утре да се мислиме што чудо од број е тоа, зашто вака јас поим немам! :/

 • +1 глас

  Внуче ... 1689,7.

 • +1 глас

  Виктор не се буни, Внучето избега од час ко учеа за „илјадарки“ :)))

 • +1 глас

  Или ти си избегал од час кога предавале дека не се ставаат две децимали во ист број. А, кога ќе лупнеш 2 точки, баш така изгледа. Може има нешто врска фактот што во македонски нема запирки по илјадарките, гемиџијче. :/

 • -1 глас

  ok ok, се зезав не сери

 • -1 глас

  Пежоата се ќумур аута. И Ситроените, кога сме кај тоа.
  308 не е „комфорно“ ауто, и да - троши толку, ако го чуваш во гаража.
  Тоа што некој напишал „прецизни“ бројки, се постигнува со добар Excel модел со 4 децимали.

 • +1 глас

  Еднаш да си влезел во 308-мица во животов ќе беше свесен колку е комфорна.
  Еднаш да си имал кола со HDi мотор ќе беше свесен колку се економични.
  Али не е битно што немаш појма што збориш... битно е да се каже нешто, нели?

  Убаво рече некој горе... условите се идеални... отворен пат, одржаваш брзина од 120 во 6ти степен...
  ни убрзавање, ни успорување...колку мислиш дека треба да троши, ебаго?

 • +1 глас

  Имам Ford Taurus, 3000 кубика, 6 цилиндри, троши 14-15 во град, помалку на автопат, ако не аздисувам.
  Регистриран за 6 патници. Комфор... :)

  Дизел мотори се за трговски патници, камионџии и трактористи. :)

 • +2 гласови

  Хахахаха... Споредуваш удобност на Форд Таурус и на Пежо 308?

  Не сум се насмеал вака од дамна :)
  Имаш +1 од мене :)

 • -1 глас

  Кој седнал од Југо во Пежо (макар и 308), сигурно му е комфорно. Инаку, се работи за возило од пониска класа, лошо составено и неквалитетно.
  Еднаш, порано, се заебав и купив (за сопругата) Пежо 307. Ќумур! Едвај го продадов, скоро по пола цена.

 • +1 глас

  Тоа да. Затоа е кола на годината во Германија. Сите возеа Југовци пред тоа. :)

 • -1 глас

  и сега шо