Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Youtube: Пријавете содржина со навредлива содржина

пријавена од gemidjy пред 1 година, 5 месеци. (www.youtube.com)

Прво треба да имате содржина со навредлива тематика која повикува на омраза и нетрпение. Под видеото имате копче "Flag", од менито што ќе се отвори избирате Hateful or Abusive content и кликате Flag. Ајде, сторете го тоа.

станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +4 гласови

  Зошто на Кајмаков нема "Flag" опција за коментари? Еве коментар кој јас би го пријавил. :-)

 • +1 глас

  Се знае старото Фројдово правило: Тој што е хомофоб, всушност е несигурен во сопствената сексуална ориентација. Тој свој внатрешен конфликт го решава со омраза кон оние кои сексуално го привлекуваат.

 • +2 гласови

  не наседнувајте на овој трик на gemidjy... ова е уствари битола-прилеп проблемот!

  :)

 • -2 гласови

  done

 • +1 глас

  А ако не ги осудуваш педеромразачите, автоматски тоа те прави и тебе хомофоб и несигурен во сопствената сексуална ориентација? :s Не ги поддржувам ни педеромразачите, ни педерите. Се додека не ме замараат или тангираат на некој начин, нека кршат глава и тие и тие...

  Видеово не заслужува да биде тука.. Дебилно, исто како и неговата содржина.

 • -4 гласови

  Битолчанец ако не ги брани педерите нема кој :) Иначе јас сум хомофоб. Мразам педери. „Пушти брада на маж малку заличи а не да мислиш само на пендраци-палици...идол ти е Азис со високи потпетици“

 • +1 глас

  a tie so brada ne se pederi?!

 • -1 глас

  Ама е фајкер дечково, латентен... рапер. За секој случај, да не не дај боже се посомневаме во неговата мажественост, си ставил девојче во спотот, да седи до него, да го гали и да го трпи! :-))

 • +2 гласови

  Бајтс, гласав и јас за статијава и се согласувам со скоро сите од погоре, ама мора да признаам дека „доскочиците“ во текстот ме бендисаа. Значи не зборам за содржината, туку за формата во која беа презентирани. Некако ми го вратија филмот од САФ. :)

 • +3 гласови

  Не е фер, ако не си педер, педерите се здружуваат и те минусираат :(

 • -2 гласови

  Еј глуп спот, ич не соодвествува со песната.

  Видете го ова битолско видео, шо ти е спот :)
  http://www.youtube.com/watch?v=tDlnrgU8b...

 • +2 гласови

  Добра идеја... глупа реализација. (не зборам за спотот, туку за самата песна)

 • +1 глас

  Абе закон е Makiaveli. God I miss Bitola so much :)

  http://www.youtube.com/watch?v=nwlRdFP4N... (Женка манекенка, лол)

 • +3 гласови

  Vordan, не се лизгај на приканите на чичица ФРОЈД дека све у животов е поврзано со секс. По Фројдовата логика, ако пишуваш против оваа влада всушност си ДПМНЕ-овец :)
  За педерите иам став „не ме рчкај не те рчкам“ ама ме нервираат по малку со тоа нивно константо плачење, се собираат и по улици идат голи као барајки некакви права, а всушност само користејки јавност за сопствена егзибиција :)
  Педери се-ако е, нивна раб, ама не замарајте бе околина, ко што стрејтерите не искачаат по улици да кажуваат колку се стрејт.

 • +1 глас

  Не е точно!
  Ако видиш дечко и девојка кај се лапаат по улица ништо нема да искоментираш... а ако видиш две жени како го прават истото - очите нема да ги тргнеш од нив.
  ..ЕПА И ЈАС БИ ТАКА НА ТВОЕ МЕСТО! :))

 • +1 глас

  Аман бе, возрасен си, женет, чекаш дете... а тој "Би" на негово место. :) Оксиморон е скроз во право.

 • +1 глас

  Јој... каква врска има возраста, сериозноста и семејниот статус со сексуалните фантазии? Особено оние кои се застапени кај барем 90% од машката популација???
  Хах... сексуално инхибирани суштества! :)))

 • +1 глас

  Ај пис.. и др. пат не се ѕвери во лезбејки кои се лапаат дур е жена ти до тебе. :D

 • +1 глас

  Ај еве уште едно битолско видео кога веќе сме кај аматерска видео продукција како што е видеото посочено од Гемо. Енџој:

  http://www.youtube.com/watch?v=u89yxs8Mk...
  и уш еднаш Makiaveli:
  http://www.youtube.com/watch?v=tDlnrgU8b...

 • +2 гласови

  абе извинете али го заборавив постирањево и затоа не се вклучив во дискусиите.

  Иван: фала за Макавели!! Ме потсети ахахах се изнасмеав („курварајне за пари“) ахахаха

 • +3 гласови

  Инаку точно е дека во Битола се сите педери.

 • +3 гласови

  пак е тоа помалку од сите педери во Скопје