Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Windows 7 низ екранот на Goodbytes

пријавена од darko156 пред 1 година, 2 месеци. (mislam.blogspot.com)

Нема многу за читање, за гледање е повеќе. Има легенди и 55 screenshot-ови

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Навистина ме интересира кога ќе им текне на Микрософт и на Линукс заедницата да имплементираат пита-контекстни-менија наместо ова ролетниве... или се чека прво да се појават во Mac?
  Инаку до сега најголема и нај ground breaking промена направена во последниве 15 години во смисол на usability е новото главно мени во Office 2007.

 • +1 глас

  појма немам какво е новото главно мени во Office2007, но многу работи на сликите од екранот на GoodBytes ми личат на конгломерат од KDE3 и KDE4 со примеси на OS X. Барем на изглед.

 • +1 глас

  Хехе, според гемиџи, интерфејсот на Њиндоњс 7 е чиста копија на Линукс. Да ги тужиме!

 • +1 глас

  Па да, менито од Њин 7 е плазмата во Кде4. Usability in mind. :-)

 • +2 гласови

  го промениле конечно јазикот, не зборуваме веќе FYRO Macedonian

 • +1 глас

  Само не разбирам што си палел IE. Ќе ти експлодира компјутерот :P

  (се зезам, што сакаш прави) :)

 • +1 глас

  Последниот слајд... хахахаха