Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Wallpaper на Ване Костуранов во Smashing Magazine

пријавена од vordan пред 2 години. (www.smashingmagazine.com)

Во листата на најдобри заднини за десктоп се најде и креацијата на нашиот Ване Костуранов. Отскролирајте малку подолу или барајте „Autumn Flowers“. Smashing Magazine дури го погодил и името на нашата држава: Македонија. Честитки за Ване!

станала популарна пред 2 години | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Убава вест!

  Дополнително: Ване Костуранов има објавено неколку негови слики под Криејтив комонс
  http://cc.org.mk/index.php?option=com_do...

 • +2 гласови

  Упс! Се надевам дека и wallpaper-от од Smashing Magazine смеам да го користам, бидејќи веќе ми е на десктоп.

 • +1 глас

  Инаку ми се допадна сајтов, мислам дека одамна не сум го посетил. А и еден од волпејперите ми е на десктоп.

 • +1 глас

  Барајте априлилии :)
  а не autumn flowers

 • +2 гласови

  Имате грешка во тексто, дизајнот на Ване Кoстуранов се вика "Aprilily", а не "Autmn flowers".

 • +1 глас

  Упс!
  Признавам - моја грешка. Од возбуда, изгледа :-)

 • +2 гласови

  надоле низ коментарите приметив, грешката е од администраторите на сајтот, реагирал некој од кандидатите, и ја поправиле грешката..
  и без тоа априлили е поубав од цвеќињата :)