Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

T-Mobile G1 (Googlephone)

пријавена од cchevy пред 1 година, 6 месеци. (www.365.com.mk)

iPhone доминираше на smartphone пазарот веќе една година. Но, сега Apple има конкурент во Google, што може да го запре или успори нивниот прогрес. Ова се првите фотографии од новиот G1 Android телефон.

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  G1 е прилично не-гугловски-затворен ?! Пр. системски е забранет ВоИП.

 • +1 глас

  Можам да се кладам дека тоа е еден од условите кои ги имаат поставено во Т-Мобајл. Ама... ако е open source, тогаш биди сигурен дека многу наскоро ќе излезе fork кој ќе биде VoIP оспособен.

 • +3 гласови

  А не би се гледа грд малце телефонот?

  Мислам тоа Menu копчето го од телефон играчка од битпазар. :(

  Ја разбирам open-source and stuff ама па и убав да биде малце, не само корисен.