Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Сител со холограмско јавување во програма!?

пријавена од Damjaan пред 1 година. (it.com.mk)

Првото "холограмско" ФАНТАСТИЧНО јавување во програмата на Сител кои за прв пат го промовираат ова бидејќи нели "Сител како и секогаш е пионир во иновативноста и во презентацијата на новите техники и технологии кога се работи за да се биде лидер на медиумскиот пазар во Македонија." :)))

станала популарна пред 1 година | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  А, зашо се појави во студио како да е праена во Power Point презентација? :D :D :D

 • +1 глас

  Технологијава е унапредена 3Д-хрома. Не дека не е исчекор, ама ХОЛОГРАМ?! :)
  http://en.wikipedia.org/wiki/Chroma_key
  http://www.youtube.com/watch?v=jRck4hpWR...
  http://www.youtube.com/watch?v=dHCi477Ap...
  http://en.wikipedia.org/wiki/Holography

 • +3 гласови

  Абе овие идат по логиката - ако CNN можеше да лаже дека е холограм, тогаш зошто не и ние.
  Сем тоа... што очекувате од Латас? :))))

 • +1 глас

  Не сум видел дека е пријавено.

 • +2 гласови

  Ако ова е холограм, тогаш „новинарката“ на Сител во 2001 не пукаше со топ, туку со фејзер.

 • +3 гласови

  Ова го имаше на македонски народни приказни пред добри 10-15 години, што значи МТВ е далеку понапредна од овие. :)
  И мислам дека е правилно ПИОНЕР, а не ПИОНИР.

 • +2 гласови

  ГОСПО ко се појавуваше? :-)

 • +1 глас

  хахаха точно! Тоа беше врвот на специјалните ефекти на МТВ.
  Колозов се појавуваше како холограм!

 • +3 гласови

  Да ГБ, Госпо :)
  Пола од оние кои тогаш беа деца кои сега се тинејџери сеуште мислат дека Господ така изгледа, пред да умре Ѓорѓи коа идел по улица деца викале „Мамо, мамо, еве го Господ“ :)
  Чекај бе, ај што не е холограм, ај, и ЦНН лжеше, ама ја колку знам во студиото присутните не го гледаат тоа што на ТВ иде, што ќе рече Ивона (пак и пак) лаже кога вели „Јас овде те гледам пред мене . . .“
  И не ја гледам потребата од фрлаље толку пари, (48 камери плус спцијална СИНА СОБА), подобро она обично со линк, ем можеш на лице место да си, вака мораш у специјално студио.
  Е кога би бил холограм тогаш е друг муабет . .а хромче . .но, ок, за чатал, за курчење на Латас и газда Зинго „ние смо први у Македонију што смо направили тај како го викаш . . хлорограм . . .“ :)