Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Петиција за PayPal во Македонија

пријавена од gocem пред 2 години, 7 месеци. (www.petitionspot.com)

Ќе ни треба долга листа на потписи за да го донесеме PayPal во Македонија. Најмалку што може да стори секој од нас е да го пренесе муабетов и да ја потпише петицијата. Па, повелете... (линкот постои и како коментар на друга вест)

станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  И соодветен линк. :)

  For many, e-petitions satisfy the need to feel they are doing good and thus somewhat quell that nagging feeling they should be doing more to make the world a better place.
  http://www.snopes.com/inboxer/petition/i...

 • +1 глас

  Добро оди до сеа, мислам дека треба поактивно да ја рашириме... имаме сеа за сеа 49 потписи... тоа е премалку, но ако пуштиме по форумите и по мејлинг листите ќе постигнеме повеќе гласови

 • +1 глас

  До сега имаме 86 потписи и е добар прогрес за една недела, значи сме околу 10% од саканата илјадарка. Да продолжиме!