Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Македонија немала заштита од хакери...

пријавена од новица пред 1 година, 7 месеци. (a1.com.mk)

Недоволно добрата опрема, велат упатените, е причината што неколку пати досега беше урнат сајтот на Министерството за одбрана.

станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +5 гласови

  А кога ќе ги „нападнат“, што ќе направат? - Ќе им ги пореметат резултатите во Solitaire.

 • +7 гласови

  Ќе мора плус вработените рачно да работат.

  http://carcino.gen.nz/images/index.php/4...

 • +1 глас

  Поглуп текст, здравје.

 • +1 глас

  Ми се свиѓа министерот што си признава дека платите се проблемот а не кадарот. :)

  А за новинариве само машини за куцање.. па ја да сум толку неписмен кога станува збор за ИТ не би имал гз да пишувам вакви текстови, ама или никој не им кажал или па се толку арогатни и самоуверени што кур ги боли што пишуваат и дали тоа што го напишале има врска со реалноста.

 • -1 глас

  Мислиш има недостаток на вмровски кадри...

 • -1 глас

  Платите се дефинитивно проблем али решението не им е да ги покачат платите, туку да направат повеќе информатичари, затоа прават нови школи за информатика. Кога ќе излезат сите тие ќе ја спуштат цената на информатичарите, ќе станеме како индија.