Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Конкурс за најдобра фотографија или видео клип од мобилен телефон

пријавена од Irinka пред 1 година, 9 месеци. (cc.org.mk)

Тема: „лето“ Криејтив комонс Македонија објавува конкурс за најдобра фотографија или најдобар видео клип направени со помош на вградена камера од мобилен телефон. Темата е „лето“ по повод стапувањето на ова годишно време, а конкурсот ќе трае до 23 септември, односно до крајот на летото.

станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +7 гласови

  homemade-mobile порно клиповите претпоставувам се out of question?

 • +4 гласови

  еј дечки, сакам да прашам:
  смеам ли статијава за конкурсот да ја објавам на kocanitonight сајтот со цел да се инфоримираат повеќе луѓе?

 • +4 гласови

  Криејтив комонс, нели? :)
  Оди кај нив на сајтот и прочитај ја лиценцата.

 • +3 гласови

  aх... :)
  знам на кој принцип се работи со криејтив комонс само сакав (пак) да си прашам, за секој случај.
  Како и да е, благодарам на одговорот ;)