Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Кој upload-ира?

пријавена од fidanovska пред 2 години, 2 месеци. (moetomaalo.blogspot.com)

Ова го поставувам тука со надеж да го добијам одговорот ;).

станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  едно под прашање:))
  коа ќе download-ираш нешто од некого оставаш за некој друг да download-ира и од тебе барем малку или себично недаваш??!

 • +1 глас

  :D па, искрено?
  кога download-ирам филм преку торент на пример, upload местам на 1kB/s, a download на unlimited.
  За мене мислам дека сум добра личност, а баш така реагирам, што значи тие што несебично го местат upload на unlimited би биле навистина прекрасни луѓе :D

 • +1 глас

  е сеа, тоа зависи од ситуацијата.
  1. Историски гледано, кога бев на dial-up немаше torrent-и
  2. Кога ставив кабловски, уплоадирав поминимално колку што можам
  3. Со Canopy-то ми се испуштаа по 3-4 Kb
  4. Со ADSL-ов, ratio ми е минимално 1:1, или можеби малце помало :)

 • +1 глас

  Мене upload ми е на некои 75% од вкупниот upload кој го имам. На пример, на торент ми е подесено околу 10 kB/s.

 • +1 глас

  fair enought! :D