Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Фирмите сакаат веб страница, ама не им се плаќа

пријавена од tonikostov пред 2 години, 5 месеци. (www.vecer.com.mk)

Веб-страницата не е на листата на приоритети на компаниите. Фирмите прифаќаат да им биде изработена страницата само затоа што тоа е светски тренд!

станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Многу точно, постои една работа само што ја пропуштила типкава. Јас лично во македонија гледам дали е добра фирмата ако има веб страница или не. Ако има обично тоа значи дека имаат пари за страница што значи им иде бизнис.

 • +1 глас

  Работата што ја пропуштила е дека страница претставува и начин на реклама, имено некој бара нешто на гоогле, таа фирма го прави тоа и он ги наоѓа. Исто како на тв. Ќе ја биде работава како и да е :)

 • -1 глас

  Пишува за реклама (делот кога кажуваат дека ја сфаќаат како визит карта со име, презиме и дејност).
  А, мислам дека не треба многу пари за солидна веб страна. Имаш многу бесплатни CMS кои треба да ги поставиш онака како што сакаш и да им го средиш CSS-от. Е, сега, ако сакаш флеш анимација...