Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Firefox 3RC1 достапен за превземање

пријавена од vojdan пред 1 година, 10 месеци. (tehnologija.com.mk)

Првиот кандидат од популарниот пребарувач Firefox 3, конечно е достапен за превземање. Firefox 3 е достапен на вкупно 45 јазици.

станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Иако е само за преземање достапен :)

 • +1 глас

  За жал, не доаѓа автоматски во Hardy Heron. Ионака сум сеуште на двојката, ќе причекам до официјалната верзија.
  Сеуште има проблеми со некои од (за мене) клучните плагини.

 • +1 глас

  јас го зедов од сношти ко го прочитав ова и...
  сега засега е супер :D
  најбитно ми е шо зафаќат дупло помалку работна меморија
  исто и клипчињава на јутјуб со 2ката ми заебаваше не ми ги пушташе...требеше рестарт да му прам на секое... сега и то е ок
  јас сум задоволен :D

 • +1 глас

  мене пасвордите не ми ги памти

 • +1 глас

  априлка нема причина тоа да биде.. пробај на чист профил.