Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

До каде достигнува глупавоста на Македонците...

пријавена од whiteeagle пред 1 година, 7 месеци. (tehnologija.com.mk)

... тоа е неверојатна работа... (линкот води до запис на форум за „мислењата за новите компијутери[sic] на училиште“)

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +3 гласови

  Класика. Типови шо не знаат мк подршка да стават се прават „hakeri“ :)

 • +5 гласови

  Ова се деца, основци или средношколци, кои имаат 2 години компјутерско искуство, сето поминато во мрежно играње. Тоа што седат пред компјутер на кој не е пуштена игра само им расипува просек. :-)

 • +2 гласови

  "site doma mnogumina imame Windows" хахаха... меѓу останатите моменти!
  сепак фала на лингвистот што ми овозможи да се изнасмеам во 03 и 30 :D