Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Детектиран Malware во плагин за Firefox

пријавена од vojdan пред 1 година, 11 месеци. (tehnologija.com.mk)

Среќа то незнам виетнамски, сум се куртулил :)

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Точно дека е најдобар, а тоа што кажал некој дека има малвер не го прави ништо понепопуларен:D

 • +1 глас

  Па штознам дали е најдобар, јас ја поштувам опера, некако ми е по фаца. Сум имал проблеми и со мозила и со ИЕ, али опера е топ.

 • +1 глас

  Заборавив:) Баш би сакал да го прашам jpetrov, дали мисли дека луѓето од мозила се толку безгрешни и перфектни што неможат да направат никаква грешка во работењето?

 • +1 глас

  не, не го реков тоа. :) не реков дека немаат грешки, туку дека насловот не соодветствува со суштината. напротив. Токму идејата на слободниот софтвер е да се надминуваат грешките преку својата отвореност и достапност на кодот. Во принцип Фајрфокс прилично добро ги следи стандардите, популарен е, стабилен, посигурен од ИЕ и најдобро од се - се базира на отворен софтвер. Поарно здравје.

  Поздрав