Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Барак Обама и ИТ

пријавена од Damjaan пред 1 година, 5 месеци. (it.com.mk)

Во вторник 23 часот источно-централно време во САД, 5 часот наутро среда во Македонија, Барак Обама беше изгласан за претседател на САД. Светот го одбележа денот како историски. Првпат на телевизија се презентираше холограм технологијата.Прв пат интернетот одигра главна улога во изборите.

станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -2 гласови

  не знам дали сме скржави станати со гласови овде на кајмаков, или па има поделба на конспиративни кланови, ама оваа статија е одлична скроозз и штета е да има само 4 гласа.
  и крајно сценацио е да нема читачи, пошто овој е така подолг пост.

 • -1 глас

  Крис Хаџис и се е кажано.

 • -2 гласови

  Да... Обама се прослави во IT светот по тоа што поддржа добри иницијативи од популарни луѓе во „кибер-просторот“. Но Обама успеа и да гласа „ослободително“ за нелегалното прислушкување на NSA преку интернет.

 • -1 глас

  Јас не сфаќам како „ослободително“? Значи е про-прислушкувањето? И логично би било да е за да добие поддршка од толку моќна агенција како NSA :/

 • +1 глас

  „Прв пат интернетот одигра главна улога во изборите.“ -- не знам за тоа

 • -1 глас

  Мене ми личеше на спамирање.

 • +2 гласови

  иначе, тоа на CNN не е холограм :) http://www.cbc.ca/technology/story/2008/...