Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

5г. Лугола, група на корисници на GNU/Linux од Битола

пријавена од gemidjy пред 1 година. (lugola.net)

Линуксаши и Линуксашки, Вие кои користите и Вие кои размислувате допрва да користите GNU/Linux, почитувани екселенции, младински задруги, подружни единици и кооперации:

станала популарна пред 1 година | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Ај честито...

 • -1 глас

  Од извори блиски на десницата дознав дека Лавот и Персеј подготвуваат заговор против настанот!!

  се зезам :) поканети сте сите да дојдете, дури и препорачливо е!! :)

 • +1 глас

  Честитки. Продолжете со прекрасната работа :)

 • +3 гласови

  ами ако дој некој бес партнерка односно соломоно или пак ко несоодветно дуо?-шо бива?
  ( зезанција )
  абе вокој клуп,усфари во кој град?(потконтинент)
  ( пак зезанција )
  убо,убо,нека се множат вакфи петолетки
  ( Стфарно !