Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

500 милиони преземања на Firefox!

пријавена од vordan пред 2 години, 1 месец. (blog.mozilla.com)

Феноменално достигнување за Mozilla Firefox.

станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Што е подобар Firefox од Explorer ?

 • +1 глас

  Априлка, ФФ е побезбеден пред с. Она што мене лично најмногу ми се допаѓа е тоа што можам да го надградам со многу додатоци кои ми го олеснуваат сурфањето и работењето.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox...

 • +1 глас

  Кој користи Opera знае..
  Друго да додадам е залудно,
  предностите се далеку понапред во однос на било кој друг прелистувач, и нејзината брзина е неспоредлива..
  Моја препорака е само Opera,
  ја користам веќе 4 години.
  а за додатоци :)) се и сешто..