Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

25 највлијателни луѓе на „мрежата“

пријавена од vikt0r пред 1 година, 6 месеци. (it.com.mk)

Ми се бендиса статијава, многу.

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Технологија

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


  • +1 глас

    Од влијателниве, ги поштувам најмногу Kevin Rose и Joi Ito.

  • +1 глас

    А еве ја листата на top-50 tech луѓе за 2008ма според silicon.com. http://www.silicon.com/research/specialr... Некако повеќе ми се свиѓа ;) -на прво место е Tim Berners-Lee. Неќам да ги споредувам листите, ама таа на it.com.mk е некако конзервативна, на оваа ги има и основачите на твитер, на piratebay, има футуристи, енвироменталисти итн.. не само CEOa и бизнисмени.