Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Кон нова одржлива економија

  пријавена од gdamjan популарна пред 1 година. (dzam.blog.com.mk)

  Но светот драматично се промени. Ние денес живееме во свет релативно полн со луѓе и изградена капитална инфраструктура. Во овој нов контекст, ние треба најпрво да разбереме дека целта на економијата е одржливо да ја подобри човековата благосостојба и квалитетот на живот...

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  МИРЕН ПРОТЕСТ ВО САБОТА

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година. (vankovska.blog.com.mk)

  Целта на протестот е да се крене гласот и искаже незадоволството против изградбата на верски објект-црква на плоштадот Македонија во Скопје. сабота 28 март 2009г. во 12 ч.

  14 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Рунтава семакедонска карта на светот

  пријавена од Коља популарна пред 1 година. (www.okno.mk)

  повод за потрагата по црквата “Св. Никола” беше пронаоѓањето на боксерска ракавица со врежан крст во неа на која пишуваше: “Со оваа ракавица и овој меч ќе владејам јас, императорот Ник Први Слотер”; таа ракавица му припаѓала на еден налудничав Рунтав Семакедонец...

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  ГОЛЕМА ПОБЕДА!!!!

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година. (lavot.blog.com.mk)

  Иако можеби за многумина очекувано, сепак мора да ја одбележиме оваа голема победа....

  12 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Денот на Ада Лавлејс

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година. (razvigor.blog.com.mk)

  Денот на Ада Лавлејс е меѓународен ден чија цел е со блогирање да се обрне внимание на жените кои придонесуваат во областа на технологијата.

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Мојот Глас

  пријавена од MartinStefanov популарна пред 1 година. (mklovesyou.blog.com.mk)

  Претседателски Избори Македонија 22.03.2009

  7 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Среќен роденден, WWW!

  пријавена од pitstop популарна пред 1 година. (pitstopinfo.blogspot.com)

  Wolrd Wide Web (WWW) овој месец го слави својот 20-ти роденден. Пред точно 20 години започна техничкиот развој на глобалниот збир на меѓусебно поврзани документи кои корисниците може да ги читаат или пишуваат користејќи ги персоналните компјутери поврзани на интернет мрежата.

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  За кого гласавте?

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година. (sleepy.tumblr.com)

  Ч.. ....с

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Сител со холограмско јавување во програма!?

  пријавена од Damjaan популарна пред 1 година. (it.com.mk)

  Првото "холограмско" ФАНТАСТИЧНО јавување во програмата на Сител кои за прв пат го промовираат ова бидејќи нели "Сител како и секогаш е пионир во иновативноста и во презентацијата на новите техники и технологии кога се работи за да се биде лидер на медиумскиот пазар во Македонија." :)))

  9 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Скриена Македноја-фотосесија на "Требениште"

  пријавена од nadezna популарна пред 1 година. (trebenishte.blog.com.mk)

  Неописливо...

  7 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  „Доста веќе да се плашите...“

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година. (www.youtube.com)

  Видеото на кое Павлос Воскопулос на 10.03.2009 на грчка телевизија прозборе на македонски.

  13 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Сите пари за неуставни закони....

  пријавена од новица популарна пред 1 година. (www.a1.com.mk)

  А1 прават есап колку пари чинат проектите за кои е поведена уставна постапка и кои може да бидат прогласени за неуставни.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Кој ќе биде македонскиот кукавица?

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година. (novica.softver.org.mk)

  ... Македонскиот Едли Стивенсон?

  8 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Нова виртуелна собирална или соблекувална ;)

  пријавена од femgerila популарна пред 1 година. (www.okno.mk)

  Нов портал којшто има намера да се етаблира во македонскиот виртуелен терен како виор кој минува над буниште и зад себе остава склопен и пицнат џамбо-џет, до најмало штрафче.

  10 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Романот „Пиреј“ преведен на англиски јазик

  пријавена од strajkoski популарна пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

  Од секогаш сум сметал дека за да му се објасни на светот кои сме ние Македонците, треба „Пиреј“ да се преведе на англиски и да се дели бесплатно :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Глобален успех на Broker Inc.

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година. (www.broker.com.mk)

  Македонската компанија Broker Inc. со својот проект за финансиска платформа наречен Finex Pro, го освои второто место на глобалниот натпревар „Youth 2 Innovation“. Само три проекти, во конкуренција на натпреварувачи од земјите во Европа и централна Азија, беа избрани како победници на натпреварот.

  3 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Попе, грев ли е да гласам за Селмани?

  пријавена од drugarce популарна пред 1 година. (www.dnevnik.com.mk)

  Попе, грев ли е да гласам за Селмани? Вакво прашање деновиве неколкупати му било поставувано на свештеник на МПЦ во Неготино од неговите сограѓани. А одговорот бил:

  7 коментари | проблем? | категорија: Политика

  5г. Лугола интервју за www.it.com.mk

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година. (it.com.mk)

  Пријатно изненадување од it.com.mk. Ова би дошло како благодарност до it.com.mk што изразија желба да видат/прочитаат и презентираат на нивните посетители што впрочем работиме и како би ја сумирале нашата работа изминатите 5г.

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Кај сте бе ВМРО-вци?

  пријавена од jofe популарна пред 1 година. (www.youtube.com)

  Фрчко воспоставува политички дијалог на негов начин. Јако жими све :)

  13 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Масовен оргазам

  пријавена од jofe популарна пред 1 година. (mojon.blog.com.mk)

  Случајно налетав на албумот со фотки од централниот митинг на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ кој се одржа вчера на плоштадот Македонија во Скопје. Оваа слика најмногу ми бодеше очи па решив да ја ставам тука и да прашам:

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови