Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Истражувањето на HTV1 за Македонското Малцинство во Грција [video]

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година. (www.youtube.com)

  Реална репортажа за Егејска Македонија и нашите сонародници.

  10 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Што подразбира под полиција Иво Котевски?

  пријавена од gdamjan популарна пред 1 година. (kvadraturanakrugot.crnaovca.mk)

  Господинот Иво Котевски ни соопшти дека доколку не можат да си обезбедат заштита организаторите на некој протест тие можат да побараат заштита од МВР за што ќе платат.

  12 коментари | проблем? | категорија: Политика

  IT.COM.MK НАГРАДУВА!!! x10 iPhone 3g + x10 BB Storm!!! ПОБРЗАЈТЕ!

  пријавена од Damjaan популарна пред 1 година. (it.com.mk)

  Почитувани посетители на IT.com.mk, со огромно задоволство ви најавуваме дека сме во можност да доделиме 10 APPLE IPHONE 3G и 10 BLACKBERRY STORM мобилни телефони на 20 најсреќни и НАЈБРЗИ читатели на IT.com.mk!!!

  17 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Слобода!

  пријавена од kotle популарна пред 1 година. (novica.softver.org.mk)

  Оставете и вие цвеќе утре!

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Грција и дефинитивно бара преименување на македонскиот народ

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година. (www.taratur.com)

  Во писмото што грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани му го испрати на Антонио Милошоски, јасно се наведени грчките ставови. Покрај преименување на нашата земја, ќе се бара и смена на името на народот.

  6 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Одбрани цитати во врска со религиjата

  пријавена од gocem популарна пред 1 година. (bagra.org)

  „Луѓето никогаш не прават лоши работи толку темелно и безгрижно како тогаш кога ги прават со религиозно уверување“

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Еден - Плоштад 09 [видео]

  пријавена од новица популарна пред 1 година. (rutube.ru)

  Како ирци би ја испеале македонската приказна.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Формулар од блиската иднина?

  пријавена од kotle популарна пред 1 година. (img138.imagevenue.com)

  Пријава за забава

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Слобода на говор?

  пријавена од bobibobi популарна пред 1 година. (newsblaze.com)

  Советот за човекови права при ОН донесе резолуција со која се мотивираат земјите-членки да донесат закони што забрануваат критикување на религиите.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Разјарено племе

  пријавена од kotle популарна пред 1 година. (hschenker.wordpress.com)

  статија на англиски за настаните на 28.03.2009 на скопскиот плоштад

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Синко, кревет

  пријавена од darko156 популарна пред 1 година. (mislam.blogspot.com)

  - "Синкооо кревет" - а тој одговара: - "Не фала, имам стан!".

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Ало мајсторе, не возиш компири!

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година. (sead93.crnaovca.mk)

  „Гледаме ние рампашиве буљаши и клошари, ама ние сите глеаме накај шофероф, што направи чоече, па шо се расправаш, може ќе нѐ пуштеа. И ајде назад, заобиколница ќе бараме.“

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Вера, надеж и љубов

  пријавена од gocem популарна пред 1 година. (kiberkotle.net)

  Дали е ова конечно демократската пролет на Македонија или уште еден чекор кон авторитарно општество? Зависи дали си оптимист или песимист...

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Сведмилк ја зеде првата жртва

  пријавена од швабо популарна пред 1 година. (www.a1.com.mk)

  Болката не стивнува, утеха нема и по секојдневната посета на гробот на сопствениот син. Денот тука почнува и завршува за Мирјана и Трајан Ташкови од радовишкото село Ораовица откако почина 37-годишниот Зоран.

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Ја видов мојата Македонија и мојот народ... и крв што чека да падне.

  пријавена од tanja популарна пред 1 година. (refleksii.blog.com.mk)

  ...очигледно некому е во прилог да го нас'ска народов по сите линии...

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Кога робот стана робовладател

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година. (qzevski.blog.com.mk)

  ...се докажува тврдењето дека робот сонува да стане робовладетел. Конечно на ДПМНЕ им се остварува сонот да бидат СДСМ....

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Како христијаните ги тепаат богохуљците на плоштад

  пријавена од kotle популарна пред 1 година. (www.youtube.com)

  А1 видео за настаните

  4 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Ви ја претставувам поранешната советска република Туркменистан!

  пријавена од новица популарна пред 1 година. (pornoezija.blog.com.mk)

  Не знам како ова не стигнало до кајмаков до сега. Некој на блогерај направил список на интересни факти за Туркменистан.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Христијани тепачи на плоштад во Скопје

  пријавена од игор популарна пред 1 година. (www.a1.com.mk)

  Христијаните тепаат на плоштад, ете како требало со либерална Македонија, само тепај и молчи.

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Крстоносци во Скопје

  пријавена од apostolov80 популарна пред 1 година. (kanalizacija.blogspot.com)

  Стадо од 1.000 збрлавени Хунзи денеска не ни дозволија да го одржиме собирот против изградбата на црквата на плоштад. Носеа знамиња со крстови, икони и транспаренти на кои пишуваше „Сакаме храм“ и некави молитви.

  4 коментари | проблем? | категорија: Политика