Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Спорот за името во South Park?

  пријавена од jofe популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

  Користејќи ги предностите на новиве медиуми, се одважив и им пишав на авторите на „South Park“. Навистина, без зезање, онака најотворено, пишав фино-лепо, па што биде нека биде. Отако френдовски ги испоздравив и им посакав убав спринг брејк, ги информирав за нашиве маки со Грците.

  3 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Кеширање на Гугл чекови

  пријавена од глиша популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (mislam.blogspot.com)

  Во која банка се кешираат Гугл чекови без чекање?

  5 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Перспективите на македонската неразумност.

  пријавена од woona популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (www.okno.mk)

  инспирирано од духот и гробницата на Александар и поповите и слично

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Весела Веронаука

  пријавена од jofe популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (majtap.wordpress.com)

  Драматизиран час по веронаука

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Кеш? Ваистина кеш!

  пријавена од jofe популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (www.dnevnik.com.mk)

  Уводник на Катерина Блажевска во саботно-неделниов Дневник. Остро, ваистина остро :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Јас, атеистот - наркоман комуњарски

  пријавена од jofe популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

  Деновиве ги гледам „вернициве“ православни, во време на најтешкиот пост пцујат, колнат, вреѓаат се живо. Ај за лепење етикети знам, не е ништо ново, ама си викам барем сега во деновиве на жалост на православниот христијански свет не би требало да ги има црните мисли и зборови...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Првостепената пресуда за екипата на ПајратБеј: Виновни [Англиски]

  пријавена од новица популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (torrentfreak.com)

  Just minutes ago the verdict in the case of The Pirate Bay Four was announced. All four defendants were accused of ‘assisting in making copyright content available’. Peter Sunde: Guilty. Fredrik Neij: Guilty. Gottfrid Svartholm: Guilty. Carl Lundström: Guilty. All receive 1 year in jail.

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Рибаро - Од CABARET до OZ - под лиценцата на Криејтив Комонс

  пријавена од Arwena популарна пред 11 месеци, 4 седмици. (cc.org.mk)

  Оваа книга е првото дело на Јане Ѓорѓиоски познат како Рибаро. Печатеното издание го објави издавачката куќа „Аквариус пет“ во едицијата „Блог записи“. Од мене само честитки!

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Духови, гробови и останати салтанаати

  пријавена од Arwena популарна пред 11 месеци, 4 седмици. (arheo.com.mk)

  Додека не се проверат сите опциии и не се отстрани било каква можност за сомнеж, научната јавност треба да биде лишена од вакви турбулентни емоционални медиумски опсервирања. Не ми е јасно зошто мораме преку техника на самодефиниција низ порекнување, да потврдуваме било каков идентитет.

  6 коментари | проблем? | категорија: Наука

  Пронајдени клопотарци од гробницата на Александар

  пријавена од Lavot популарна пред 11 месеци, 4 седмици. (www.taratur.com)

  Како една обична патка може некои македонски медиуми да ја пренесат како вистина. Пронајден бил гробот на Александар Македонски на грчко-македонската граница. Ајде де!!!

  7 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Уставниот суд го укина верското образование

  пријавена од zlochko популарна пред 11 месеци, 4 седмици. (a1.com.mk)

  А смеам ли да кажам - „фала богу“ ? :) Во секој случај, победи секуларноста и граѓанското општество. Но, не заборавајте... и уставот во оваа држава е често менлива категорија.

  8 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Пронајдена професорката на Александар Македонски

  пријавена од jofe популарна пред 12 месеци. (mojon.blog.com.mk)

  Ексклузивно, сензационално и спектакуларно... Мојон Блог дознава дека откако археолозите го пронајдоа гробот на големиот војсководец Александар Македонски, после половина час копање пронашле и фотографија која Александар ја сликал со својот мобилен телефон за време на предавање во училиште.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Дали е Велигден?

  пријавена од глиша популарна пред 12 месеци. (www.dalieveligden.mk)

  Дали е Велигден?

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  I for one welcome our new overlords

  пријавена од gdamjan популарна пред 12 месеци. (alsat-m.tv)

  СДСМ реторика: На новинарско прашање за тоа што значи за новиот претседател „разумен компромис“ Иванов одговори: „Тоа е разумен компромис, не можам да ви објаснувам. Сфатете го!“

  4 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Пронајден гробот на Александар Македонски

  пријавена од gdamjan популарна пред 12 месеци. (www.citymagazine.rs)

  Македонските медиуми повторно молчат пред едно монументално откритие. Вистината мора да се дознае.

  9 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Зошто простите рибари станаа пирати [EN]

  пријавена од zlochko популарна пред 12 месеци. (www.sfbayview.com)

  И други поучни факти кои ја покажуваат другата страна на сомалискиот пиратски феномен. Анализа полна со нарушување на сувереноста на една држава, крадење природни богатства и фрлање на нуклеарен отпад во сомалиските води.

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  Соросоиден вмровец

  пријавена од chitatelkata популарна пред 12 месеци. (recikliracot.blogspot.com)

  Прочитајте, можеби ќе се пронајдете и вие!

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Архибригадата нема да ја покорат

  пријавена од jofe популарна пред 12 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

  „Две шлаканици, три бокса и по некоја клоца“ не можат да предизвикаат затишје, зашто идеите се отпорни и на куршуми, а камоли на „две шлаканици“. Идеите мора да постојат, да се дискутира за нив и да се развиваат, да се прифатат или да се отфрлат, вели учесник на протестот од 28 март на плоштадот...

  4 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Нека пропаднат!

  пријавена од strajkoski популарна пред 12 месеци. (mislam.blogspot.com)

  Верувам дека, како последица од фактот дека излеговме од социјалистичка федерација, многу македонски граѓани ќе размислуваат поинаку од капиталистички индоктринираните Американци.

  3 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Духот на Александар не знае македонски?!

  пријавена од razvigor популарна пред 12 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Канал 5 во недела вечер објави една бизарна „ексклузивна“ „вест“ за тоа како некојси бизнисмени му платиле на еден човек да отиде во Флорида кај некој „јасновидец“ на кој наводно му се прикажал духот на Александар Македонски.

  5 коментари | проблем? | категорија: Сешто