Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Кодексот на Џедаите

  пријавена од Scorponok популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (crapwerk.blogspot.com)

  Кодексот на Џедаите претставува збирка на неколку принципи според кои Џедаите го одредуваат начинот на живеење. Со придржување до Кодексот, Џедаите успеваат да остварат само-контрола...

  2 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Firefox 3.5 Beta достапен за симнување

  пријавена од pitstop популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstop-info.blogspot.com)

  Тимот на Firefox ја пушти во употреба првата Firefox бета верзија со ознака 3.5. Што вклучува? За почеток, тука е подобреното приватно сурфање и ултра брзиот TraceMonkey JavaScript пребарувач.

  4 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Шако Полумента рулз

  пријавена од Бунка популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (jovanatozija.blogspot.com)

  Окезен Кинез на каса, само се смешка и ништо не зборува, во позадина Миле Китич, а на каса стојат дечко и девојка и се расправаат дали да купат ЦД од Драгана Мирковиќ или Шако Полумента. А јас кога стигнав во домов со пакетот, натоварена како магаре отклучувам влезна врата, еден Шваба позади мене...

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Знам, и јас правев така

  пријавена од gocem популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (blog.gemidjy.me)

  И мене ми велеа дека протестирам за подобро утре. И јас бев теле и ме молзеле. Знам дека Ве лажат и дека се плашите, затоа што и јас правев така. До пред 2001ва. Потоа сѐ се смени.

  3 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Следете го ширењето на свинскиот грип во реално време со Google Maps

  пријавена од pitstop популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

  Моменталниот свински грип H1N1, кој со тек на времето се претвора во пандемија, сега можете да го следите неговото ширење во реално време со помош на Google Maps.

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  Крајот на интернетот

  пријавена од Vnuce популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (www.wwwdotcom.com)

  Последната страница на интернет.

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Лиценците Криејтив комонс во Република Чешка

  пријавена од razvigor популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (www.metamorphosis.org.mk)

  Локализираната верзија на лиценците Криејтив комонс беше промовирана на 15 април во Чешката Република, која стана педесет и втората јуриздикција на светско ниво којашто понуди локализирани Криејтив комонс лиценци.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  In your face!

  пријавена од zlochko популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (www.a1.com.mk)

  Берлин на референдум го отфрли барањето за еднаков третман на веронауката и наставниот предмет етика во училиштата во германската престолнина. Насловот на веста гласи: Референдум во Берлин – Етика може, веронаука не

  14 коментари | проблем? | категорија: Вести

  „Телеком Словенија“ го доби тендерот за дигитална телевизија

  пријавена од mitko популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (www.a1.com.mk)

  „Телеком Словенија“ победи на тендерот за пренос на дигитални телевизиски услуги преку јавна комуникациска мрежа (DVB-T) на територијата на Македонија.

  10 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Менаџери и ...

  пријавена од strumjan популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (mislam.blogspot.com)

  Зарем не?!

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Што е lawful intercept и како сите нас ќе не боли

  пријавена од новица популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (softver.org.mk)

  Законот ги обврзува операторите да му обезбедат на МВР да може во било кој момент да ја прислушува целата комуникација која ја прави некој корисник.

  9 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Кој е Ваш омилен антивирусен софтвер?

  пријавена од pitstop популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

  Спроведов анкета за да видиме кој е најпопуларен антивирус во момоментот кај нас.

  5 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Како да се надогради од Убунту 8.10 на 9.04

  пријавена од новица популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (ubuntu.linux.net.mk)

  Како да надградите, низ слики.

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Ќе бара ли МПЦ промена на уставот?

  пријавена од игор популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (www.a1.com.mk)

  Јас барам промена на уставот, да се избришат сите верски заедници и да им се забрани пристап до институции финансирани од буџетот, доста трујат!!!

  3 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Arwena - Археолошки дневник под лиценцата на Криејтив Комонс

  пријавена од Arwena популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (arheo.com.mk)

  Им благодарам на сите луѓе кои изминативе години ме читаа, ми коментираа, ме подржуваа, посебно на оние кои березервно ми помагаа, ме советуваа и направија Археоблогот да добие една форма приемчива за секого. Ја добив првата битка во игрите без граници на војните без солзи. Show must go on …

  1 коментар | проблем? | категорија: Култура

  Ем верници, ем комедијанти

  пријавена од jofe популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

  Еве, празникот помина, некои си ги искористија трите неработни дена за одмор, некои си славеа во духот на христијанството, некои си славеа по кафани, некои продолжија да ги навредуваат сите кои мислат различно но тоа е она по што се разликуваме едни од други,нели.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Добивам нагон (онаков безвернички) да кажам: Oh my good God ?!?!?

  пријавена од zlochko популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (www.dnevnik.com.mk)

  И тоа поради следната изјава на пратеникот на ВМРО Илија Димовски: „Нема да дозволиме да се чепка во правата на граѓаните, а Уставниот суд да се става над сите власти.“

  6 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Пратеник на ВМРО со профашистичка музика ќе ја спасува веронауката

  пријавена од gemidjy популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

  „Антихристи и масони, комунисти, овој или оној, шират сатански фрази со цел да не поразат е мој народе, е мој народе“. pwned.

  4 коментари | проблем? | категорија: Политика

  [Англиски] Oracle ќе го купи Sun

  пријавена од Maki популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (www.sun.com)

  Oracle ќе го купи Sun, што веројатно е најголемото спојување во IT светот во последно време, откако Sun го купи Mysql. Останува уште да се види што ново ќе искочи од Oracle сега кога ги имаат Mysql, Java и останатите производи на Sun.

  13 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Содржината како непријател

  пријавена од gocem популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (utrinski.com.mk)

  Груевски ја билда лажната православно-античка слика на Македонија и им се заканува на сите што не го споделуваат вмровското лудило. Омразата спрема Грција е единствената работа што во моментов ги обединува сите граѓани на Република Македонија...

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика