Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Како Скопје да стане метропола?

  пријавена од глиша популарна пред 10 месеци, 3 седмици. (www.bagra.org)

  Пријавена „18 мај 2002 - 14:11“.

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Македонската БСА во акција

  пријавена од новица популарна пред 10 месеци, 4 седмици. (dnevnik.com.mk)

  Во текот на акциите се остварија тајни посети на софтверски продажбени места, а беа доставени и предупредувачки писма до компаниите што користат нелиценциран софтвер.

  6 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Македонија е социјално конзервативна средина

  пријавена од bobir популарна пред 10 месеци, 4 седмици. (www.mcms.org.mk)

  Македонскиот центар за меѓународна соработка за прв пат ги истражуваше ставовите на граѓаните во однос на животот. Истражувањето покажа дека Македонија е социјално конзервативна средина.

  9 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Со еден ваш пост помогнете Global Voices Advocacy да добие 3000 долари

  пријавена од razvigor популарна пред 10 месеци, 4 седмици. (mk.globalvoicesonline.org)

  Парите од наградата Глобал војсис Адвокаси ќе ги вложи во подигање на свеста за нападите на слободата на говор на интернет и на споделување алатки и тактики за активистите и блогерите кои се соочуваат со цензура во различни делови од светот.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Патриотска кредитна картичка

  пријавена од новица популарна пред 10 месеци, 4 седмици. (www.cardpartner.com)

  Introducing The United Macedonian Diaspora Visa Platinum® Rewards Card

  3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  „Македонија - Вечна“ на Манчевски доби награда

  пријавена од DImce популарна пред 11 месеци. (kirilica.com.mk)

  Колку само се зборуваше за овој рекламен спот во негативна, уметничка и финансиска смисла.

  12 коментари | проблем? | категорија: Вести

  За подрокот, загаДката и историјата

  пријавена од darko156 популарна пред 11 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

  Сакав да гласам за постов на Сеад, очекувајќи дека некој го пријавил веќе. И кога гледам..... :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Автоцензура во македонската блогосфера?

  пријавена од razvigor популарна пред 11 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Од повеќе извори имам слушано дека бројот на написи и бројот на посетители на македонските блогови опаѓа, што е чудно ако се земе предвид дека бројот на луѓе со пристап до интернет во Македонија расте...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Излезе новиот Star Trek

  пријавена од Scorponok популарна пред 11 месеци. (maktrek.blogspot.com)

  Филмот се прикажа вчера низ кината во САД и за само еден ден успеа да собере цели 33 (триесет и три) милиони долари...

  10 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Гугл шкрабаници со македонското знаме.

  пријавена од глиша популарна пред 11 месеци. (www.google.com)

  Grades 7-9->Region 4, Grades 7-9->Region 10.

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Сајд, Рекламација, Портабол и Модилации

  пријавена од dasaf популарна пред 11 месеци. (www.amt.com.mk)

  Одамна не сум пријавил ништо, ама на ова не можев да одолеам. Фала @jpetrov

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Да е вујко ми владика се би било поинаку

  пријавена од ribaro популарна пред 11 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

  Да имаше...

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Размер на споменикот на Александар на плоштад

  пријавена од глиша популарна пред 11 месеци. (www.build.com.mk)

  Колку ќе биде голем споменикот на Александар на плоштад.

  10 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Glocal: Inside Social Media

  пријавена од ribaro популарна пред 11 месеци, 1 седмица. (komunikacii.net)

  Tемите на кои може да се земе активно учество: право, бизнис, маркетинг, комуникации, па до социологија и етнографија.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Наместо ССМ, работничките права на 1-ви Мај ќе ги брани „Ленка“

  пријавена од kotle популарна пред 11 месеци, 1 седмица. (vesti.alfatv.com.mk)

  улогата на заштитник на работниците утре ќе биде во рацете на членовите на Движењето за социјална правда Ленка

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Во неправна држава живеат послушни и сервилни граѓани

  пријавена од kotle популарна пред 11 месеци, 1 седмица. (novica.softver.org.mk)

  Се осмелувам да речам дека фактот што во Македонија воглавно не се почитуваат законите е главната причина зошто ниедно граѓанско организирање за или против било што однапред е осудено на пропаст.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Не сакаме скара, сакаме права!

  пријавена од Арангел популарна пред 11 месеци, 1 седмица. (www.a1.com.mk)

  Празни јарболи, празни улици. Државата го заборави, работниците и невработените го празнуваа дома. Честа на Први мај ја бранеа младите и членовите на невладината Ленка.

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  Имиња во Македонија: circles and trends

  пријавена од глиша популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (iacovibus.blog.com.mk)

  Графици за најчесто користените имиња во .мк

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  YouTube конечно рече Македонија

  пријавена од Eddierebel популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (i-macedonian.blogspot.com)

  По неколку месечно креирање видеа, пишување коментари, праќање на протестни пораки и лобирање на секаков можен начин, задоволство ми е да ве информирам дека македонската YouTube заедница конечно успеа да го натера YouTube да не нарече кратко и јасно Macedonia

  8 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Википедија на македонски јазик надмина 30.000 статии

  пријавена од Makfax популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

  Википедија на македонски јазик има повеќе од 10.000 регистрирани корисници, тринаесет администратори и три бирократи, кои заедно со останатите нерегистрирани корисници работат на достапност на светското знаење на македонски јазик.

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија