Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Не, ова е Гугл транслејт на Македонски

  пријавена од глиша популарна пред 7 месеци, 2 седмици. (translate.google.com)

  Гугл транслејнт на Македонски (You look great.)

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Google Translate: конечно и на македонски!

  пријавена од tom популарна пред 7 месеци, 2 седмици. (translate.google.com)

  Ете, после неколку месеци тестирање (меѓу другото, и на picasa приметив дека имаа обиди :)), Гугл ја објави алатката за преведување и на македонски! Ај честито :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

  Батерија за домашни потреби? :)

  пријавена од tom популарна пред 7 месеци, 2 седмици. (mislam.blogspot.com)

  Нов начин на чување и складирање на енергија. Ќе дозволат ли само големите енерго-играчи да заживее??

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Конкурс за Blogopedia 2009

  пријавена од Arwena популарна пред 7 месеци, 3 седмици. (blogopen.eu)

  Во контекст на овогодинешниот Blogopen 2009 распишан е конкурс за текст од сајт или блог објавен после 05.09.2008 година.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Архитортура и гробализација

  пријавена од Коља популарна пред 7 месеци, 3 седмици. (www.okno.mk)

  Извадоци од тајната преродба, добиени со помош на кртови, стаорци и лебарки. Се појавуваат впечатливи призраци на вистински ликови...

  1 коментар | проблем? | категорија: Култура

  Реклама за депилација

  пријавена од Коља популарна пред 8 месеци, 1 седмица. (www.okno.mk)

  „Здраво, Бушавко! Мама дома е?!“ Една од подуховитите реклами што сум ги видел... Широко препорачувам!

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Градежниците

  пријавена од nadezna популарна пред 8 месеци, 2 седмици. (nadezna.blog.com.mk)

  Уште еден горлив поблем на нашето деморализирано општество, кое заборава на обичните луѓе...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Норвешка: Владата ги усвојува отворените стандарди

  пријавена од moondowner популарна пред 8 месеци, 2 седмици. (metamorphosis.org.mk)

  Уште една државна администрација на правилен пат.

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Енкриптирана комуникација

  пријавена од Арангел популарна пред 8 месеци, 3 седмици. (ufo.linux.net.mk)

  OTR е додаток (plugin) кој што се користи за енкриптирана комуникација. Автоматски доаѓа со популарниот мулти-платформски мулти-протоколски клиент Pidgin. Ако сакате да се осигурате дека користите енкриптирана комуникација ѕирнете го текстов.

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Постомдерната крава

  пријавена од kotle популарна пред 8 месеци, 3 седмици. (www.okno.mk)

  во некое полурурално местенце, програмер враќајќи се од работа внимава да не и' попречи на некоја света крава на патот, за да не биде линчуван од толпа Хиндуси

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  0.мк

  пријавена од ribaro популарна пред 8 месеци, 3 седмици. (0.mk)

  0.мк е македонски сервис за кратење на долги линкови. Браво!

  5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Збогум кралу!

  пријавена од Acid популарна пред 9 месеци, 2 седмици. (kajgana.com)

  Педесетгодишниот крал на поп музиката почина од срцев удар во својот дом во Холмби Хилс. Вестта ја потврди и неговиот татко, Џо Џексон. Според изворите...

  9 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Мултиетнички хепенинг „Под исто сонце” во Струга

  пријавена од ktam популарна пред 9 месеци, 2 седмици. (www.podistosonce.org.mk)

  Голем мултиетнички хепенинг „Под исто сонце” во Автокамп „АС“ во Струга на 4 јули 2009 год. од 12 до 24 ч.- дискусии, традиција, фолклор, концерт: Мајка бенд, Паркети, Бени & Нон стоп, Кирил Џајковски. ВЛЕЗ СЛОБОДЕН!

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Нов спот на Манчевски за Македонија

  пријавена од kristijan популарна пред 9 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

  „Македонски храмови“ е насловен новиот спот за промоција на Македонија на режисерот Милчо Манчевски, што деновиве премиерно ќе биде прикажан на Си-Ен-Ен.

  10 коментари | проблем? | категорија: Култура

  И ти си идиот!

  пријавена од Eddierebel популарна пред 9 месеци, 2 седмици. (video-mk.blogspot.com)

  Проект на Владата на Контрабанда (Еднооки)

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  ’Цигла во ѕидот’ и ’Параноја’

  пријавена од Lavot популарна пред 9 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

  Култните ’Another brick in the wall’ од Пинк Флојд и ’Paranoid’ од Блек Сабат во најоткаченото хармоникашко издание што го имате слушнато досега во животот!

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Бисер на македонското судство

  пријавена од drugarce популарна пред 9 месеци, 4 седмици. (vest.com.mk)

  Наместо за ТАЈВАН, Циле осуден за ТАЈЛАНД

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Macedonia Timeless - клапа 2

  пријавена од zlochko популарна пред 10 месеци. (netpress.com.mk)

  За разлика од спотот на Манчевски, сметам дека овој во изведба на Изи во центар ги има погодено наменските потреби на кампањата. Браво за делото, но и едно УА што сосила се правиме слепци па наоколу гледаме само цркви, а џамии не.

  7 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Онлајн „уличарство“

  пријавена од kingpin популарна пред 10 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

  И сега еден временски фастфорвард, кога ќе ја видиш нашава реалност, сфаќаш дека уличарството од кое ме чуваше мајка ми денес не да цути, туку е во невидена експанзија! Секако, со една мала разлика, денес во мода не се улиците, туку Information highway-от на Ал Гор...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Македонија.тв

  пријавена од ribaro популарна пред 10 месеци. (www.makedonija.tv)

  Алал да му се потрошените 50 евра за доменот?

  6 коментари | проблем? | категорија: Технологија