Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Рецензија на сајтови за одбирање на бои при веб дизајн

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (mislam.blogspot.com)

  Најдобрите веб решенија за креирање, чување или само земање готови колор теми.

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Глупи онлајн идеи од кои заработиле милиони

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (www.tochka.com.mk)

  Резензија на 10-те најглупи онлајн бизнис потфати кои сепак за дивно чудо напраиле огромен профит.

  2 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Може да ми пратите Виста да бидам бета тестер?

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (forums.microsoft.com.mk)

  Македонска ситуација: Може да бидам бета тестер на Виста. Микрософт му вика Не може. ...ама после неколку дена...

  1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

  Антиспам филтерот на МтНет

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (www.bagra.org)

  МтНет ставиле антиспам филтер на мејловите хостирани кај нив. Малку повеќе го стегнале изгледа.

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Македонско Вики за слободен софтвер

  пријавена од gemidjy популарна пред 3 години. (wiki.lugola.net)

  Активистите за промоција на слободен софтвер во нашата земја работат во корист на корисниците и заинтересираните за запознавање со можностите на слободниот софтвер. Македонското Вики за слободен софтвер ја има таа цел, слободна база на знаење.

  0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

  Повлечена забраната за театарската претстава Тито во Битола

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (www.makfax.com.mk)

  Откако вчера попладне Министерството за култура ги забрани сите активности за претставата „Тито, сигурни диаграми на копнежот“, доцна вечерта се пишманиле и несмасната и непримерена забрана била повлечена.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Видовити Милан - човекот е геније!

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (kiberkotle.net)

  Човекот е геније. Сите мои обиди да бидам антрополошки оптимист паѓаат во вода, кога ги прелистувам клиповите од неговото тарот шоу на Youtube.

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Излезе OpenOffice.org 2.2

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (linux.net.mk)

  Вчера излезе OpenOffice2.2. Подобрувања има многу, но прво што ќе забележите е подобреното прикажување на текст во сите делови на апликацијата. Достапна е и македонска верзија.

  1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

  Сподели Сараево

  пријавена од игор популарна пред 3 години. (spodeliznaenje.blogspot.com)

  И како што Marcell најави - ништо посебно не се случи на регионалното „сподели знаење“ во Сараево. Но, тоа и не испадна баш така.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Утрински бурек

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (www.ovaeskopje.com.mk)

  Осврт за бурекот. „Навика или вкус, секогаш кога влегуваме во нашите пекари велиме е денес ќе сменам и нема да јадам бурек туку нешто друго...“. Ама јас стварно не јадам бурек во пекара туку симит погача (симитка). :)

  3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Холивуд ја пиратира Македонија!

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (www.on.net.mk)

  Се работи за саундтракот на филмот 300, објавен на 6-ти март, три дена пред кино премиерата. Него го потпишува Тајлер Бејтс а го изведуваат различни артисти. Само, пиздите ја џапнале "Зајди, Зајди" и ни фала да кажат! Ако Трендо лаже, емпетројка не лажe.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Најдоброто смеење на цел свет - Инспектор Мамбли

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (moby.blog.com.mk)

  Неколку клипови од Мамбли. Mumbly ко Мамбли кога најмалку ќе очекуваш да се појави негде, ете го!

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Тони Китановски и Черкези Оркестар, live at KIBLA, Maribor

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (www.plagij.at)

  Интересна репортажа со бонус видео клипови за концертот на Тони Китановски и Черкези Оркестар во Марибор.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Информатичар на пуст остров

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (srkaj.com)

  Виц: Се бањал овој цел саат, излегува среќен, а плавушава го пречекува и го откопчува бекинито...

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Блага ретардација

  пријавена од Janko популарна пред 3 години. (vortex.blog.com.mk)

  Не се опишува со зборови. Сериозно :)

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Пристигна новото Фиат 500

  пријавена од Janko популарна пред 3 години. (www.koli.com.mk)

  Добра вест: Новото Фиќо ќе биде преставено на 4-ти јули во Торино Лоша вест: Ќе биде околу 10000 евра (а беше најавувано за под 5000 евра)

  2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Автоперална како што господ ја замислил да биде

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (www.motika.com.mk)

  Баш ми е прљава колата, кај точно е пералнава?

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто