Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Русија: „Фудбалска револуција“

  пријавена од ignatova популарна пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

  Реакција на Русија по победата на националниот фудбалски тим на европското првенство.

  2 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Бостон Селтикс - НБА шампиони за 2008

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 9 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

  Седумнаеста титула по 21 година.

  9 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Македонија на мундијал - Исланд на колена!

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

  Македонија по десетгодишен пост се пласираше на најголемото ракометно натпреварување - Светското првенство кое ќе се одигра во Хрватска наредната година.

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Интересен хак во Firefox3

  пријавена од новица популарна пред 1 година, 10 месеци. (pablisher.lugola.net)

  Побрз Firefox3 со моќните поставки во about:config.

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Кочанецот Марјан Ѓорѓиев замина за Пекинг со велосипед

  пријавена од kocanitonight популарна пред 1 година, 12 месеци. (www.kocanitonight.com)

  Во четврток на 10ти април, велосипедистот Марјан Ѓорѓиев замина за Пекинг со велосипед. Тој треба да извози околу 12.000 километри и ќе минува низ 9 држави (Бугарија, Турција, Ерменија, Азербејџан, Туркменистан, Узбекистан, Киргистан, Казахстан, Кина) за да биде дел од Олимписките Игри 2008.

  1 коментар | проблем? | категорија: Спорт

  BMW-ме-мрзи-да-возам-систем

  пријавена од Vnuce популарна пред 2 години, 4 месеци. (www.on.net.mk)

  Си вртиш кругче, колата памти што си напраил, после си вози сама.... или нешто слично :) TopGear епизода што вреди да се види :)

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Хрватите го обраа бостанот

  пријавена од Vnuce популарна пред 2 години, 4 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

  Подарок за Билиќ ... нека се освежи човекот, де :)

  2 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  НБА на МТВ1

  пријавена од Scorponok популарна пред 2 години, 5 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

  МРТ1 од ноќеска почна да врши пренос на НБА утакмици. Значи, секој петок, околу еден и пол по полноќ, ќе може да следиме НБА во живо.

  1 коментар | проблем? | категорија: Спорт

  Алонсо замина од Мекларен

  пријавена од strajkoski популарна пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

  Двократниот шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо, денеска го раскина договорот со екипата на Мекларен, се наведува во соопштението за медиумите издадено денеска од шпанскиот возач.

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Непријател бр.1

  пријавена од Iko популарна пред 2 години, 5 месеци. (footballmacedonia.blogspot.com)

  Чудна наградна игра - наградата е еден билет за натпреварот Македонија - Хрватска на 17 ноември

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Зошто мора да ја победиме Хрватска?

  пријавена од Iko популарна пред 2 години, 5 месеци. (footballmacedonia.blogspot.com)

  Бидејќи ако не победиме ќе биде страшно! Читај зошто ќе биде страшно...

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Блогери во списание!

  пријавена од Iko популарна пред 2 години, 6 месеци. (footballmacedonia.blogspot.com)

  Esport реши да ги вклучи и мислењата/текстовите/коментарите на блогерите во списанието... Спортските блогери се разбира...

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Пандев му пикна два на Реал (видео)

  пријавена од Lavot популарна пред 2 години, 6 месеци. (www.taratur.com)

  Во една неверојатна фудбалска претстава во која беше ѕвезда на вечерта, феноменалниот Горан Пандев постигна два гола против кралевите на Олимпико. На другите средби имаше премногу изненадувања. Ливерпул и Вердер загубија дома, а Челзи на гости славеше над Валенсија. Видео!

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Ало Величе!!

  пријавена од ribaro популарна пред 2 години, 7 месеци. (www.a1.com.mk)

  Величе Шумоликовски се изнерврал. Има и видео.

  3 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  9.74 - нов светски рекорд (видео)

  пријавена од Lavot популарна пред 2 години, 7 месеци. (www.taratur.com)

  Јамајканецот Асафа Пауел постави нов светски рекорд на 100 метри, претрчувајќи ги за 9.74 секунди. На митингот во Риети, Италија, Пауел докажа дека моментално е најбрзиот човек на светот. Погледнете ги најбрзите 100 метри во историјата!

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Ако има ќерка и ќерката ќе му ја е...

  пријавена од Lavot популарна пред 2 години, 7 месеци. (www.taratur.com)

  Српскиот кошаркар Дарко Миличиќ по поразот од Грција беше прилично сочен во изјавата што ја даде за српските медиуми. Откако помина: мајки, ќерки, посака орален секс и слични мотиви, ги нарече судиите гомнари и пичкетини, си помина само со казна од 10.000 евра.

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Се расформира женскиот ракометен тим на Тутунски Комбинат

  пријавена од UltrasPrilep популарна пред 2 години, 7 месеци. (prileponline.blogspot.com)

  Женскиот ракометен суперлигаш ТК Бренд од Прилеп се расформира по 30 години постоење и го откажа учеството во лигата. Конечната одлука ја донесе вчера Управата на клубот, а причина се финансиите.

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  FIFA-судија-педер-мајмун-UEFA

  пријавена од Бунка популарна пред 2 години, 9 месеци. (bunka.blog.com.mk)

  Мразам Хаџиристески! Мразам Божиновски! Сакам Климе!

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Пандев уно ептен мочко

  пријавена од aleksti популарна пред 2 години, 10 месеци. (marketthink.blogspot.com)

  Срамота, општа срамота околу последната изјава на „лидерот„ на нашата фудбалска репрезентација...

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Фотографии Глигор Делев на Хималаи

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 10 месеци. (www.flickr.com)

  Фотографии од експедицијата на Глигор Делев на Хималаите.

  1 коментар | проблем? | категорија: Спорт