Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Македонските куглари урнаа светски рекорд

  пријавена од JetLiChan популарна пред 10 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

  Машката кугларска репрезентација на Македонија стартуваше со победа на СП во куглање кое се одржува во Детенхајм во Германија. Она што е уште поважно е што нашиот репрезентативец Борис Бенедик успеа да го собори светскиот рекорд со соборени 698 кегли.

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Националистичкото навивање на македонските навивачи

  пријавена од новица популарна пред 1 година, 2 месеци. (levicamk.blog.com.mk)

  Се спомнуваше „Гоцева раса“ (?!), дека „наше ќе биде и Солунско поле“, се повикува македонскиот народ на борба против „клетите Шиптари“ (?!) И сето тоа се правеше во друга земја! И при натпревари во кои не игравме ниту со Грција ниту со Албанија! Што е проблемот со македонските навивачи?

  11 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Македонија 11 во светот, Лазаров светски рекордер

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

  Македонските ракометари со победа го завршија Светското првенство во Хрватска, завршувајќи на одличното 11 место, а нашиот капитен Лазаров стана светски рекордер по бројот на постигнати голови на еден Мундијал.

  9 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Од гол на гол :)

  пријавена од tom популарна пред 1 година, 2 месеци. (sport.dnevnik.hr)

  Голчево е за д ане расположи, по поразот од Србија :)

  5 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Филип втори на градскиот стадион во Скопје

  пријавена од Troskot популарна пред 1 година, 2 месеци. (kubura.com.mk)

  Ова е дел од макетата за тоа како ќе изгледа градскиот стадион во Скопје. Централно место на стадионот ќе завземе статуата на македонскиот крал Филип II.

  11 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Ја декласиравме великата Русија

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

  Македонскиот сон продолжува! Нашите најдобри ракометари по одличниот меч и победата против Полска, и скандалозниот пораз од судиите против Германија, направија уште еден фасцинантен подвиг совладувајќи ја Русија со 36:30.

  2 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Хет трик на Горан Пандев

  пријавена од sead93 популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

  Македонскиот репрезентативец го прекинува два и пол месечниот пост во италијанската Серија и ја разубавува својата кариера во италијанскиот фудбал со хет трик..

  6 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Комити тепале играчи на Вардар

  пријавена од sead93 популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

  Фудбалерите на Вардар се нападнати од својата навивачка група „Комити“ на превојот „Стража“ помеѓу Кичево и Гостивар по враќањето од гостувањето кај Напредок.

  1 коментар | проблем? | категорија: Спорт

  Македонските самураи ! Hai

  пријавена од dime популарна пред 1 година, 6 месеци. (dnevnik.com.mk)

  Македонските самураи ги кутнаа Грците ! T.e Нашите самураи kick-ass во грција ! Arigatou gozaimasu :-)

  6 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Дволичноста на Агенцијата за млади и спорт

  пријавена од molika популарна пред 1 година, 6 месеци. (razgolenaumetnost2.blog.com.mk)

  Само Р.Македонија,која има четврторангирана селекција во светот не ја пушта на Светско првенство бидејќи нема финансии за тоа.Фантастичен однос кон врвниот спорт!

  6 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Кошаркарите ја декласираа Португалија

  пријавена од latifovich популарна пред 1 година, 7 месеци. (www.a1.com.mk)

  Машката кошаркарска сениорска репрезентација на Македонија ја декласира селекцијата на Португалија во вториот квалификациски меч за пласман на Евробаскет 2009, со 85:48 и на најдобар можен начин се рехабилитираше за шокантниот пораз во Рига од Лето

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  A1 Немирна

  пријавена од pero популарна пред 1 година, 7 месеци. (marketthink.blogspot.com)

  Како медиумите ги гнасат нештата...

  1 коментар | проблем? | категорија: Спорт

  Џаро си ја прави интересна

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 7 месеци. (sport.com.mk)

  Македонија го продаде мечот со Естонија за обложувалници. Нимиц не треба да доаѓа да преговара за името. По Естонија ние сме 'Шиткачка Македонија'

  6 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Измама на векот

  пријавена од Acid популарна пред 1 година, 7 месеци. (kajgana.com)

  Кога ќе завршат Олимписките игри, и понатаму ќе се зборува за еден посебен детал од трката на Мајкл Фелпс на 100 метри пеперутка. Дали Американецот навистина победи, и дали ден потоа навистина го сруши рекордот на Марк Шпиц?

  19 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Исинбаева, Исинбаева, Исинбаева!!!

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 7 месеци. (www.taratur.com)

  Руската атлетичарка влезе во историјата со феноменалниот скок од 5.05 метри. Во драматична завршница, откако ги елиминираше конкурентките, Елена Исинбаева приреди фасцинантно шоу!

  1 коментар | проблем? | категорија: Спорт

  Олимписки Бисери

  пријавена од darko156 популарна пред 1 година, 8 месеци. (komunikacii.net)

  Отворена wiki страница посветена на коментаторските бисери поврзани со претстојните олимписки игри кои се одржуваат во Пекинг, Кина. Дополнете!!!

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Олимпијада via Wiki

  пријавена од sead93 популарна пред 1 година, 8 месеци. (en.wikipedia.org)

  Се што ви треба за Олимписките игри во Пекинг 2008, распореди, резултати, состави, медали, статистики, линкови, ТВ распореди на преноси и.т.н.

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Најбизарниот гол на неделата

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

  Еден играч се жалеше на повреда, гостите чесно си ја исфрлија топката во аут, а домаќините сакајќи да ја вратат.... Погледнете!

  0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Новости, видео клипови и фотографии од Марјан Ѓорѓиев

  пријавена од kocanitonight популарна пред 1 година, 8 месеци. (www.kocanitonight.com)

  Еве дечки :) На ваше барање, најсвежи фотки и видео записи од патувањето на Марјан Ѓорѓиев во Кина.

  4 коментари | проблем? | категорија: Спорт

  Марјан Ѓорѓиев пристигна во Кина!

  пријавена од kocanitonight популарна пред 1 година, 9 месеци. (www.kocanitonight.com)

  Драги Македонци, Велосипедистот Марјан Ѓорѓиев од Кочани, кој на 10ти април оваа година со велосипед крена од Кочани за Пекинг, овие денови успешно пристигна во Кина.

  3 коментари | проблем? | категорија: Спорт