Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

ПОЧИТ:

пријавена од bulimkd пред 5 месеци, 3 седмици. (f1almanah.com)

Ф1 АЛМАНАХ НА ГРОБОТ НА СЕНА

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Спорт

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


  • +1 глас

    „Последниот 164 настап во кариерата Сена го имаше на Големата награда на Сан Марино во 1994 година, кога на свиокот Тамбурело неговиот болид имаше дефект на системот за управување, а тој се здоби со смртоносни повреди од ударот во бетонската ограда.“

    Го гледав ова, језиво беше, не ми се веруваше што гледам. Изгледаше како намерно да се здроби во ограда.

    Навистина одличен возач, великан на Формула 1.