Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Официјално: Хуанде Рамос наместо Шустер!

пријавена од Lavot пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Откако шпанските медиуми објавија дека тренерот на Реал Мадрид Бернд Шустер ќе биде заменет на клупата на кралевите од поранешниот тренер на Севиља и Тотенхем, Хуанде Рамос, кралскиот клуб на својата официјална веб страна ја потврди веста.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Спорт

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


  • +1 глас

    Типична реченица од спортски новинар :) (или некој кој сака да биде спортски новинар). Без многу граматика и логика.

  • +2 гласови

    Се согласувам... Само се преиначи веста, па затоа стана сложена реченицата.
    Првично беше „Шпанските медиуми....“, и потоа беше додадено „Откако“ и на крајот „кралскиот клуб на својата официјална веб страна ја потврди веста.“