Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Македонските самураи ! Hai

пријавена од dime пред 1 година, 6 месеци. (dnevnik.com.mk)

Македонските самураи ги кутнаа Грците ! T.e Нашите самураи kick-ass во грција ! Arigatou gozaimasu :-)

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Спорт

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Топови. Али ова глупиве динамички линкови на Дневник kick-ass уште повеќе :) Јуслес...

 • +3 гласови

  Браво за Кецко и тимот. Честитки и што останале со ладни глави и покрај шизофрените Грци.

 • +1 глас

  Битно линков секој ден ќе биде различен. :)

 • +2 гласови

  Nextsense webBuilder sux ass!

 • +1 глас

  Aуу линков неможам да го најдам. Не е битно.

  Имам пријатели кои беа во репрезентацијата, и за малце немало ни да ги пуштат во натпреварите, оти штитовите и опремата била лабелирана МКД. Па пркале (дали Кеско или друг некој од репрезентацијата) врски за да ги пуштат да се натпреваруваат. И да, ги тепавме грците, благодарение на тоа дека судиите беа од Јапонија а не некои потплатени :) Како што знам, со Грција сме се бореле за третото место.

  Абе закон сме :)