Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Македонија поразена од судиите!

пријавена од Lavot пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Скандалозните одлуки на судиите од Чешка не и дозволија на нашата репрезентација уште едно изненадување на Светското првенство во Хрватска. Ги имавме в џеб и светските шампиони!

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Спорт

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  Поука: џабе играње ракомет кога судиите секој пат се против нас!

 • +4 гласови

  Проблемот е се судењето на самиот ракомет. Затоа не го сакам ракометот. Кога имаш „нејасни“ правила и кога се сведува на интерпретација на судијата тогаш нешто не чини. Дефинитивно треба да се направат измени, инаку нема да има иднина (ќе има, ама само во неколку земји).

 • +1 глас

  Судиите некако ќе ги преболам, ама не можам никако коментаторите....!!!

 • +1 глас

  Шо ги вртиш коментаторите не знам.. кога судиите беа играчите на натпреваров.

 • +1 глас

  да бе. судијата му нареди на кирил да мава лакт. ебаго изговори. типот место одговорно да се понаша како капитен, одлучил да го зачука противникот, па сега тоа било ненамерно, па биле строги судиите, па не знам што. па, еве и нека биле малку наклонети кон светскиот прват, тоа треба да биде причина повеќе да не мава капитенот лакти.

 • +2 гласови

  Тој другиот што му се обеси, да не беше понежен? Можеби си во право, ама да знаеш какви лакта се маваат во ракомет...Па никому ништо.

 • +2 гласови

  кире го „збуца“ тоа е факт. дали судиите можеа да го средат тоа со само 2 минути исклучување - некако и може да се дебатира. ама не се сложувам дека судиите не уништија. германците во 3-4 случаи на натпреварот имаа по 2 играчи помалку на терен, а голем дел од тие исклучувања и мене ми беа симптоматични.
  од друга страна никакво оправдание не е да се дадат само 2-3 гола во 18 минути игра без најдобриот играч. па не е ракометот само еден играч. миркуловски, мојсовски и мали лазаров целосно потфрлија. а тоа е многу и против екипи од африка, а не против шампионот.
  се надевам дека повредите и истрошеноста од вчера е веќе зад нас и дека денес ќе може да изиграме еден „Полски“ натпревар со Русија.

 • +1 глас

  гласав чисто онака за да си го задоволам егото демек ние сме си најдобри ама од други не можеме да пркнеме :)
  стварно дури не го исклучија кире се гледаше дека имаме и ние квалитет ама не мора да значи дека ако не му дадеа црвен картон дека ќе ја добиевме средбата! па по богу и со тунис игравме многу добро за да се прокоцка цела утакмица у само 5 минути (иако игравме со лазаров)

 • +2 гласови

  Лаве зошто не си во Хрватска на трибини? Каков македонец си ти ебате?

  :)