Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Кина: Граѓаните новинари се подготвуваат за Олимпијадата

пријавена од ignatova пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Олимписки игри во Пекинг ќе бидат првите покриени од граѓанско новинарство.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Спорт

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


  • +2 гласови

    Судир на две политики - еднакво злобни и лоши.
    Од една страна тоталитаристичкиот режим на Кинезите, од друга бескрајното шемирање и заговори на Американците и нивните приврзоци.
    Нема никакво сомневање кој ја финансира посочената организација за наводно „граѓанско новинарство“. Подривањето на туѓи држави секогаш било работа на ЦИА и останатите alphabet-soup агенции на САД.
    Како што почуствувавме и на наша кожа за време на војната во 2001.