Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Хет трик на Горан Пандев

пријавена од sead93 пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Македонскиот репрезентативец го прекинува два и пол месечниот пост во италијанската Серија и ја разубавува својата кариера во италијанскиот фудбал со хет трик..

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Спорт

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Браво мајсторе!
  Горди сме што имаме вакви сонародници.

 • +1 глас

  шо знам, живее во Италија, плата добива итаљанска, даноци плаќа на Италија, сигурно и пасош нивни има (кај иначе ќе се мачи со нашиот) ... евентуално ако игра за репрензентација да имаме нешто врска со типот, инаку не ја дели баш-баш македонската судбина.

 • +1 глас

  Е не, овде ќе игра - Орце факинг Камчев да му биде спонзор.
  .
  БТЊ, прашај било кој football-loving Италијанец (а кој не е таков?) дали чул од каде е Пандев, и ќе ти каже: „Македонија“, со насмевка на лицето.
  А ако прашаш за Љубе Бошковски, ако воопшто се сети, ќе го поврзе со геноцидални манијаци.
  .
  (се разбира, Љубе Бошковски ќе ни биде следниот претседател).

 • +1 глас

  ех, кога бев на факултет немаше македонски познати спортисти во странство, па разликата помеѓу БДП и БНП ни ја објаснуваа со србите во итајланска лига.

  сега веќе не мора така. ете уште една корист од тоа што пандев дал хет-трик. :)

 • +1 глас

  мада мора да се признае дека првиот гол што го дал, беше чиста шашма.

 • +1 глас

  Мене Пандев (Гочето) ми е сограѓанин. Тоа ме прави уште погорд.
  Секоја чест за целиот успех што го постигна и уште го надоградува. Му претстои уште неколку години блескава кариера, а веројатно и добар трансфер.
  Ама, (нели мора да има барем едно ама) Пандев во репрезентацијата е бескорисен. Дали овде има удел Катанец, дали странско осигурување, дали самиот Горан гори во желбата, не знам. Ама факт е дека на секој 10 настапи има барем еден надпросечен. Никогаш не бил ни блиску до Наумовски во кошарката или Манасков во ракометот.