Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Филип втори на градскиот стадион во Скопје

пријавена од Troskot пред 1 година, 2 месеци. (kubura.com.mk)

Ова е дел од макетата за тоа како ќе изгледа градскиот стадион во Скопје. Централно место на стадионот ќе завземе статуата на македонскиот крал Филип II.

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Спорт

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +3 гласови

  Неможам да оценам дали ова е заебанција или стварно?

 • +4 гласови

  И да е заебанција и да е стварно, јас мислам дека статуава треба да стои на сред терен - ДА СЕ ЗНАЕ!!!

 • +2 гласови

  озбилни се овие брат, не се заебаваат

 • +2 гласови

  Ма што ќе ни е стадион, треба само споменик, поточно споменици и мавзолеи на антички ликови да градиме..

 • +1 глас

  Тек кога ќе го видите Александар на сред плоштад...

 • +1 глас

  Ама јас сакам фонтана таму... летно време има фатаморгана на плоштадот од што е суво и постарите паѓаат у несвест. :(

 • +1 глас

  Што е важно што сакаш ти? :)
  Има неофицијални информации дека статуата била висока околу 30 метри...Кој да го знае дали е точна.

 • +1 глас

  Јас мислам дека стативите треба да бидат во облик на Филип 2 или барем лавови.

 • +1 глас

  во фудбалот да се воведе правило: задолжително носење на штит со сонцето од кутлеш

 • +1 глас

  Вака сеа, информации од прва рака. За стадионов кој што најчесто го посетуваат меѓу 100 и 500 гледачи (сем за меѓународни натпревари, кога пак не е исполнет сегашниот капацитет), владава наша, во година на рецесија, ќе потроши 70.000.000 долари (да, 70 милиони).

 • +1 глас

  Добар дел од парите, ќе одат за голем број на статуи на Филип и Александар, не само на таа од сликата. Мислите дека се многу пари?
  Сетете се на расправата за буџетот за 2009та, и одвоените 8 милиони евра за статуите на мостот Гоце Делчев во Скопје.