Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Џаро си ја прави интересна

пријавена од dasaf пред 1 година, 7 месеци. (sport.com.mk)

Македонија го продаде мечот со Естонија за обложувалници. Нимиц не треба да доаѓа да преговара за името. По Естонија ние сме 'Шиткачка Македонија'

станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Спорт

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  со назнака дека ако утре-задутре линкот не работи, значи дека ќе треба да запнете низ архивата да го барате новиот пермалинк :)

 • -2 гласови

  Дека е наместено - тоа е јасно, не треба Џаро да ни кажува.
  Look who is talking - најголемиот шиткач и местаџија на се` живо: од натпревари, преку фестивали, па се` до селски избори на „Жетварски убавици“.

 • +1 глас

  мене ми блокира ффокс кога го отворам срањето :)

 • +1 глас

  Кога не користиш ИЕ ;)

 • +2 гласови

  Кога не користиш NoScript

 • +1 глас

  Затоа никој веќе нема интерес за македонскиот спорт. Во Македонија има повеќе навивачи на Милан и Лацио, отколку на било кој домашен фудбалски тим.