Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Дволичноста на Агенцијата за млади и спорт

пријавена од molika пред 1 година, 6 месеци. (razgolenaumetnost2.blog.com.mk)

Само Р.Македонија,која има четврторангирана селекција во светот не ја пушта на Светско првенство бидејќи нема финансии за тоа.Фантастичен однос кон врвниот спорт!

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Спорт

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Срамота за АМС! А уште поголема срамота за весниците кои освојувањето на некој медал во некој друг спорт освен ракомет, фудбал (а немаме поголеми фудбалски трофеи), кошарка, го третираат со текст на 10 цм квадратни.

 • +2 гласови

  Не, всушност ние и сме немале медал во екипно натпреварување освен клубско Кометал. Во кошарка се изборивме за учество на Европско првенство, по којзнае колку години. Во ракомет најмголем успех мислам дека ни било 7 место. Проблемот е како да влеземе на тие големи натпреварувања. А во куглањето не само што сме редовни туку и се бориме за првите места, но пари нема. Нека има за фудбалерите пари, можеби на Светското првенство, не наредното, понаредното, ќе успееме да влеземе на тој голем мундијал. Стратегија во спортот = 0. Едноставно нема. Секоја држава си има „свој“ спорт. Кај нас тоа беше ракометот, и од тоа трага ќе нема. Борењето а посебно куглањето очигледно не се атрактивни за Македонците.

 • +2 гласови

  Политика кај влегла нема оправање. Знаеме што се случуваше со ФФМ, па со ракоменти федерации, купени играчи, па кошарка исто така иста песна абе до бескрај. Едни шахисти имавме некаков медал донесоа ама тоа како и да не се случи. А за куглање да не прам муабет, незнам кога во весник сум прочитал нешто на таа тема. Веројатно сега би прочитал прв пат ако се акутелизира проблемов. А тоа пак малото детенце од Битола, абе растур со моторот напрај ама џабе, си фрламе пари по третостепени странци, абе ракомет то национален спорт... Не можам појќе ептен се изнервирав.

 • +2 гласови

  Ватерполо :)

 • +3 гласови

  Постои повеќе од една цел..
  ...да се надеваме...
  ...да тагуваме...
  ...да навиваме...
  ...да се бориме...
  ...да се гордееме...
  ...Да се радуваме...
  ...да победуваме...
  ...заедно...

  Заедно, заедно ако го прифатите лавчето, потомок на Ацо Макдонски
  http://www.ams.gov.mk/index2.html

  Избери живот, избери спорт, не благодарам.

 • +2 гласови

  а имаа пари за калиопи?