Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

www.on.net.mk sucks

пријавена од gemidjy пред 1 година, 6 месеци. (on.net.mk)

Единствениот шампионат во кој Трендо не би сакал детето да му е шампион.

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Сешто

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Ц ц ц, престанав да го посетувам сајтов од пред 2 месеци, сега не ни размислувам да го посетам повторно. Какво ефтино продавање на црн хумор.

 • +6 гласови

  Перманентно сум „скаран“ со Трендо/он.нет.мк поради одвратната уредувачка политика на сајтот, која се базира на потсмев кон другите (обично луѓе неможни да се одбранат или со несреќен живот), полу-вистини, невистини, шовинизам, национал-шовинизам и други „гревови“.
  Тука се концентрира целиот шљам собран по Интернет и преведен, за консумација од соодветната македонска публика.

 • +7 гласови

  Воедно оние кои се чудат што се случува со блог.ком.мк, причината е едноставна - токму гореспоменатиов сајт е појдовната точка на конверзија на повеќето блогери на овој сервис. Тој е ментална слика на карактерот на типичните корисници на оннет порталот.

 • +1 глас

  Front Page-от на он нет им е срање, ист е ко другите “портали“ у мк, трачеви, глупости и срања.
  Единствено им вредат галериите и Набрзинка линковите, односно тоа што не го превеле/смислиле

 • +3 гласови

  сосема се во право првите коментатори.. неверојатно колку има софистицирано подјебнување и закорување на стереотипи во тие мали-гомнарски демек вести(не знам како да ги кажам поинаку)
  И многу често после така некоја “вест“ објавена со ’наговестена вистина/теорија’ ќе видиш како низ блогерајот и стари и млади ја препричуваат ама као демек НА нив им текнало тоа и го знаеле одамна..
  абе Кант имаше за ова пишувано и спешл кондишн е , да ме убиеш не ми текнува како се викаше тоа..