Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Помогнете им на Андријана и Менде

  пријавена од UltrasPrilep популарна пред 2 години. (prileponline.blogspot.com)

  На Андријана и Менде им е потребна помош. Тие повторно апелираат до сите нас да им помогнеме да соберат средства за нивната операција која кошта повеќе од 60000 евра...

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Амбасадорот на Културата Владо Јаневски- плагијатор

  пријавена од ribaro популарна пред 2 години. (vbb.blog.com.mk)

  Што ли следно ќе смисли Чаирскиот фраер?

  4 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Ден на дрвото

  пријавена од GoodBytes популарна пред 2 години, 1 месец. (www.treeday.com.mk)

  Официјална страница на еколошката акција Ден на дрвото.

  9 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  АНГЛИСКИ ВО ПАРИЗ

  пријавена од виолетова популарна пред 2 години, 1 месец. (patotnadusite.blog.com.mk)

  "Од каде си?" - ме праша Французинот, кој едвај се согласи да ми зборне на англиски јазик во Париз. "Од Македонија" - реков. "Зошто тогаш зборуваш англиски, а не знаеш француски?"

  2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Моите Јас и името

  пријавена од ribaro популарна пред 2 години, 1 месец. (macedoniania.blogspot.com)

  Малку од подалеку Анија вели: - Балканското во мене се дели на панбалканско и македонско. Панбалканското е српско-хрватски пасивно течно/активно ок, неколку гига музика со таг екс ју и чувството дека сум дома кое почнува во Суботица, а до некаде и во Будимпешта.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Ај Рики Мартине со спот, величествен исто колку и самата песна:)

  пријавена од Борис популарна пред 2 години, 1 месец. (www.365.com.mk)

  Нема опис за ова :P

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Quo vadis, Macedonia?

  пријавена од Арангел популарна пред 2 години, 1 месец. (mislam.blogspot.com)

  408 години по смрта на Џордано Бруно нашите политичари како и свештените лица од повеќе религии, решаваат да градат цркви и џамии со државни пари и да воведат веро-наука во јавниот образовен систем. Каде одиш Македонијо?

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Помогнете и на малата Бисера

  пријавена од UltrasPrilep популарна пред 2 години, 1 месец. (jaciche.blog.com.mk)

  На малата Бисера и е потребна итна помош...

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Сподели кино на Twitter!

  пријавена од Стојанче популарна пред 2 години, 2 месеци. (twitter.com)

  Сподели кино сега и на Twitter. Следете го за кратки известувања преку SMS на вашиот мобилен телефон или преку GTalk/Jabber(?) или едноставно зашто сте зависник од Twitter. :-)

  2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Донација за проектор и Сподели Кино

  пријавена од kotle популарна пред 2 години, 2 месеци. (kajmakot.softver.org.mk)

  Позајмувањето на проектор не е секогаш сигурно, па од „Слободен софтвер Македонија“ повикуваат за донирање пари за проектор. Тој проектор ќе се користи за Сподели Кино, а организацијата ги вложи сите пари, кои не се доволни, за да го купи. Затоа подогната е страна да можат и други да донираат

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  (иди)види мајката...

  пријавена од dasaf популарна пред 2 години, 2 месеци. (www.idividi.com.mk)

  Стојам на тврдењето дека Идивиди имаат прилично стегнат портал (визуелно), меѓутоа содржините им се тапа. Овој пат „ни откриваат“ вест стара неколку месеци. Сите што користат меил.јаху може да потврдат...

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Епидемија во WoW на Сподели Кино во Среда 30.01.2008

  пријавена од kotle популарна пред 2 години, 2 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

  Предавањето носи наслов Modelling Infectious Diseases in Virtual Realities. Епидемиолошка анализа на виртуелна болест во онлајн игра; добар увид во неочекуваните замки на креирањето виртуелни платформи и човечкото однесување во виртуелната реалност.

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Не е сеедно

  пријавена од Arwena популарна пред 2 години, 2 месеци. (komunikacii.net)

  Дали и вие мислите дека е сеедно ако некој ви каже барем пет пати во една иста вест дека фолк-пејачката Анета Наковска по шест години со силиконски гради, сака да ги вади зошто и пречело тоа што при нивно допирање, не ги чувствувала.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Дали станувам непожелен граѓанин на оваа земја?

  пријавена од icko популарна пред 2 години, 2 месеци. (crticka.blogspot.com)

  Букарски, извини ама јас не мислам да бегам со тебе, се плашам да не ме види некој од професорите дека се дружам со тебе и потоа да ми стави послаба оценка.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Старата курва Европа!

  пријавена од icko популарна пред 2 години, 2 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

  И еве сеа Еуро-Крем амбасадорот Фуере ни вика - Македонија следниот месец ќе ги започне преговорите за целосно визно ослободување… На добар пат сте…. Кој е тој пат? Авотпатот Тетово-Гостивар?

  2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Пророштвата на Баба Ванѓа

  пријавена од ribaro популарна пред 2 години, 2 месеци. (top.net.mk)

  Од 2008-ма па до 3797-ма година.

  3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Хакирање на медиумите и реалноста на чешки начин

  пријавена од новица популарна пред 2 години, 3 месеци. (komunikacii.net)

  Чешки уметници под името Ztohoven (што на чешки значи „out of it“ и „a hundred shits“) хакирале во временската репортажа на локална телевизија и на гледачите им прикажале нуклеарна печурка. Дарко од Комуникации.нет ја има целата приказна.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Со Ајвар во Европа

  пријавена од новица популарна пред 2 години, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

  Онаа приказната за тоа дека ни го украле името на ајварот според веста од А1 не била баш точна. Дали ќе видиме и „отворен ајвар“ како што има „open cola“. :-)

  2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Клик за донации!

  пријавена од Janko популарна пред 2 години, 3 месеци. (www.solvay-pharma-cee.de)

  Со секој клик на оваа адреса Solvey Pharmaceuticals ќе донира 0,50 евра за Здружението за цистична фиброза ЦФ во Македонија. Ве молиме кликнете на следниов линк за да ја видите нашата Новогодишна честитка.

  5 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Орхан Басма

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 3 месеци. (www.spic.com.mk)

  Во Милионер, во обид да го погоди презимето на турскиот писател и нобеловец Орхан - памук, сомот, басма или чоја - тоа го избра презимето Басма.

  3 коментари | проблем? | категорија: Сешто