Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Олимпијада - стоп!

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 7 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

  Зомбификантот дава одговор на многуте „зошто“ да ја бојкотираме Олимпијадата

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Осетија - историска забелешка

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 8 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Повеќе од интерес за љубителите на историја, отколку за оние кои бараат најнови вести за конфликтот во Грузија. Такви вести има на Википедија.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Македонците се поголеми коњољупци од Бугарите

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 8 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Апел против препуштањето на важни атрибути од македонското културно и историско наследство - дел од борбата за имињата и идентитетот.

  7 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  E па, колку камили вреди вашата девојка?

  пријавена од dino популарна пред 1 година, 8 месеци. (etno.blog.com.mk)

  Ајде, на камилометар да утврдите колку камили „тежи“ вашата девојка/сопруга/придружничка!

  3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Треска, Вардар, ние и Грците

  пријавена од sead93 популарна пред 1 година, 8 месеци. (blogatash.blog.com.mk)

  Извонреден колаж на теми и тези кој открива повеќе и од Вест: „има 32 букви во азбуката на нашиот македонски литературен јазик“, „Вардар се влева во Треска“, Грците се говеда (зборот „грекс“ (grex) значи буквално – „стадо“ (овци) или „крдо“ (говеда), Аристотел е познат само заради Александар и.т.н.

  15 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Немарот на Nehar Tours

  пријавена од dino популарна пред 1 година, 8 месеци. (kalimerobarapravda.blog.com.mk)

  Внимавајте кога бирате туристичка агенција, она што се ветува не е она што се добива!

  5 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Како до работа во меѓународни организации и компании

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 8 месеци. (anapejcinova.blog.com.mk)

  Ана Пејчинова ги споделува своите искуства низ совети, линкови, препораки...

  3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Гејмерите на мета, симптом на поширока дискриминација

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 8 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

  Прво дојдоа по хакерите, но јас не бев хакер, па не проговорив против тоа. Потоа дојдоа по пиратите...

  3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Македонија: Традиционални медиуми ги демонизираат гејмерите

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 8 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

  „Ова не е прв изблик на технофобија во македонската јавност...“

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Уф!

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 8 месеци. (kanalizacija.blogspot.com)

  Оф, оф, оф...!

  6 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Кајмакот и коментарите

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 8 месеци. (cklj.com)

  Во исчекување на мојота стотта предложена популарна статија, се мислам: Дали дискусијата и коментарите треба да ја пренесуваме на кајмакот - на тизерот, или да се води на местото каде е напишан текстот? пс: насловот не води никаде, не кликај.

  12 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Ју-тјуб верник

  пријавена од apostolov80 популарна пред 1 година, 9 месеци. (10khz.blogspot.com)

  Ми личи дека се зеза, ама у секој случај е забавен :)

  5 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Училишна хортикултура

  пријавена од Acid популарна пред 1 година, 9 месеци. (kajgana.com)

  Марихуана во жардинјерите пред влезот на основното училиште "Рајко Жинзифов" во Драчево. Тазе навадена од страна на чистачките, кои немаат поим што всушност одгледуваат.

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Топ 10 вести на неделата

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 9 месеци. (komunikacii.net)

  Ремикс Мак топ медиум бламажи на DJ Sead93

  2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Reebok со македонски дизајн

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 9 месеци. (ilina13.blog.com.mk)

  Се работи за конкурс за дизајн на патики на Reebok, а патиките на нашата Мартина Марковска влегоа во финалниот топ 5 избор.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Крадење vs Пиратерија

  пријавена од tom популарна пред 1 година, 9 месеци. (on.net.mk)

  Една слика вреди 1000 зборови...

  3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Погрешна вест!

  пријавена од Supergirl популарна пред 1 година, 9 месеци. (kirilica.com.mk)

  Незнам дали луѓево не разбираат англиски или пак не се упатени во филмската уметност, ама знам дека глупости пишуваат.

  6 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Аудио од првата сесија на Glocal 2.0

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 9 месеци. (komunikacii.net)

  ... за тие (како мене) што ги интерсира, а што не можеа да приесуствуваат

  2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Помош да најдам едно девојче

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година, 9 месеци. (blog.gemidjy.info)

  Во петокот, 20ти јуни, се враќав за Битола од Скопје со автобусот во 17.00ч (тогаш тргна од СК). Во истиот автобус патуваше едно прекрасно девојче кое заборави нешто во мене. Знам дека беше прекрасно висока (не повисока од 1.75цм.), со висока нога, добро тело и имаше сина капа (ја носеше настрана)

  21 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Иран: Секс скандал прикажан од граѓански медиум

  пријавена од ignatova популарна пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

  Студентите од универзитетот Зањан во северозападен Иран снимија и поставија видео клип од нивниот заменик директор на училиштето, Хасан Мадади, со откопчана кошула, наводно подготвувајќи се има секс со студентка.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто